17 września (niedziela) odbył się w Wieluniu i Ożarowie Zlot Pojazdów Zabytkowych. Uczestnicy zjazdu zwiedzili halę produkcyjną firmy Wielton SA, partnera wydarzenia, następnie zaparkowali swoje pojazdy na ulicy Kaliskiej gdzie było można je podziwiać przez blisko dwie godziny. O godzinie 14.00 Wszystkie pojazdy wyruszyły do Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie gdzie po przywitaniu przez Orkiestrę Dętą OSP ze Słupska zaparkowały na przygotowanym parkingu i od razu ściągnęły tłumy fanów motoryzacji. Na zlot przybyło ponad 70 uczestników, którzy zaprezentowali motocykle i samochody osobowe, pożarnicze, militarne i ciężarowe. Zarówno w Wieluniu jak i Ożarowie chęć obejrzenia pięknych, odrestaurowanych pojazdów przyciągnęła ogromną publiczność.
Dla kierowców, fan klubów i tłumów gości przygotowano w parku przy Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie wiele atrakcji. Wszyscy mogli skorzystać ze stoisk gastronomicznych przygotowanych przez KGW ze Słupska i Ożarowa, mogli zakupić miody, obrazy wieluńskich Akwarelek, zapisać się do służby wojskowej, porozmawiać z leśnikami, posłuchać koncertu Orkiestry Dętej ze Słupska, zwiedzić dworek, pospacerować po parku. Dworek w Ożarowie przyjął w tym dniu ogromną liczbę zwiedzających. Chętni do zwiedzenia zabytkowych wnętrz ustawiali się w długich kolejkach. Do spacerów po parku zachęcała piękna wrześniowa pogoda. Dwór zatętnił życiem.
Atrakcją popołudnia było podanie wyników konkursów ogłoszonych przez organizatorów dla zarejestrowanych pojazdów. W konkursach Wieluńskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych Wieluń-Ożarów przyznano nagrody w kategoriach: Najstarszy pojazd biorący udział w Zlocie – Grzegorz Tąta, Sylwia Wolska (Ford A z 1932 r.), Najdłuższy dystans pokonany celem przyjazdu na Zlot – Strażacy OSP Kalinowa (Mercedes 322 z 1959 r. – 68 km), Strój kierowcy/załogi pojazdu odpowiadający epoce, z której pochodzi pojazd – Zbigniew Zwierz (Dodge z 1943 r. – żołnierze amerykańscy). Szczególne podziękowanie od organizatorów otrzymał pan Andrzej Telenga.
Zlot Pojazdów Zabytkowych był strzałem w dziesiątkę. Za pomoc i współpracę w jego organizacji Muzeum Ziemi Wieluńskiej podziękowało wszystkim partnerom wydarzenia: Gminie Wieluń oraz firmie Wielton, która udostępniła plac do zapisów uczestników oraz zorganizowała wycieczkę po halach produkcyjnych; Orkiestrze Dętej OSP ze Słupska za powitanie w Ożarowie oraz za oprawę muzyczną podczas zlotu; Nadleśnictwu Wieluń, grupie malarskiej „Akwarelki” przy WDK, twórcom ludowym z Lututowa, pszczelarzom, Kołom Gospodyń Wiejskich z Ożarowa i ze Słupska oraz Wojskowemu Centrum Rekrutacji w Sieradzu za obsługę stoisk z atrakcjami.
Dla utrwalenia pamięci o niezwykłym wydarzeniu Muzeum Ziemi Wieluńskiej przygotowało okolicznościowe naklejki, które można zakupić zarówno w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu jak i w Oddziale w Ożarowie.