Zebranie sprawozdawcze TPMWD w Ożarowie

Zebranie sprawozdawcze za rok 2019 odbyło się 26 lipca w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Był to nowy termin wymuszony przez pandemię koronawirusa. Z tych samych przyczyn zebranie odbyło się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Główna jego  część  to sprawozdanie z pracy Zarządu. Działalność Zarządu przedstawiła prezes Halina Gniłka.

-Towarzystwo liczy obecnie 23 członków.  W okresie sprawozdawczym w roku 2019 Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie realizował działania statutowe w zakresie integrowania członków Towarzystwa, organizowania imprez artystycznych, pielęgnowania dziedzictwa kulturowego minionych wieków. Odbył w tym czasie cztery posiedzenia. Jedno odbyło się w MWD w Ożarowie, dwa w MZW w Wieluniu, ostatnie, z dnia 20 lipca 2020 r., on-line.

Przewidziane na rok 2019 trzy ważne imprezy kulturalne z powodu pandemii koronawirusa nie odbyły się. Cieszy jednak, że 19 kwietnia 2019 roku udało się wysłuchać wykładu historyka sztuki dr Lucyny Urbańskiej – Kidoń pt: „Notre Dame w Paryżu –katedra z nadprzyrodzonej inspiracji”, zwiedzić wystawę „Wieluń 1 września 1939. Przerwana historia” otwartą w Warszawie i uczestniczyć w koncercie w pałacu Radziwiłłów w Antoninie zorganizowanym w ramach 38. Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”, na który bilety zakupiły panie Bogusława Wiluś i Renata Mastalerz.

Dzięki uprzejmości MWD w Ożarowie Towarzystwo ma na jego stronie internetowej zakładkę z numerem konta bankowego (57 8980 0009 2023 0094 2414 0001), na które można wpłacać 1% podatku ( MWD w Ożarowie KRS 00001 15352) i składki członkowskie (25 złotych).

Wszystkie działania podejmowane przez Zarząd i członków Towarzystwa odbywały się non profit. Organizowane wycieczki także  kalkulowano po kosztach, tak by większa ilość członków mogła wziąć w nich udział.

Kontynuując dodała:

-za to wszystko dziękuję członkom Zarządu i wszystkim członkom Towarzystwa. Dziękuję także dyrektorowi MZW Janowi Książkowi i kierownikowi Jarosławowi Eichstedtowi, gdyż dzięki ich życzliwości działalność TPMWD w Ożarowie jest po prostu łatwiejsza.

Na zakończenie dodała:

– chętnie powitamy w naszych szeregach młodych i kreatywnych ludzi, takich, którzy swoimi pomysłami i zaangażowaniem uatrakcyjnią działalność Towarzystwa.

Po zebraniu jego uczestnicy zwiedzili wystawę „Z biegiem Warty Kamion 2019”