XXVI Wieluński Przegląd Piosenki Religijnej Dawid 2018

Już po raz XXVI w Wieluniu odbył się Przegląd Piosenki Religijnej Dawid 2018. OD roku 2008 jego organizatorami są wieluńskie szkoły katolickie SPSK.  Od kilku lat Przegląd składa się z dwóch części. W pierwszej, adresowanej do najmłodszych uczestników („Dawidek”), wystąpiło 23 uczestników (łącznie ponad 200 dzieci), w drugiej, adresowanej do młodzieży starszej, zaprezentowało się 13 uczestników (61 osób). W obydwu kategoriach występowali soliści, duety, tria, zespoły. Część pierwsza to wspaniała zabawa i radosne chwalenie Boga. Tu nie potrzeba jury. W części II, gdzie uczestnicy walczą o „ Harfę Dawida” konieczna jest wnikliwa ocena, ponieważ Harfa jest tylko jedna. Występy uczestników oceniało jury w składzie: Iza Weber – nauczyciel muzyki, przewodnicząca, Zbigniew Zastawny – wiceprezes SPSK, s. Auxiliana ze Zgromadzenia Sióstr Antoninek.

Jury przyznało 5 wyróżnień: Otrzymali je: Anielski duet – Piotr Łuczak i Gabriela Szczecińska z trzecich klas gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu za piosenkę „Łódki: wykonaną a capella; „Anielska wspólnota” – nowo utworzony zespół szkół katolickich w Wieluniu pod opieką Joanny Olejnik i ks. Pawła Otręby za piosenkę „Błogosław duszo moja Pana”; Zespół Miriam z parafii św. Andrzeja Apostoła w Złoczewie za piosenkę „ Ty światłość dnia”; Schola EXODUS z parafii NNMP w Wieluniu za piosenkę „Podnoszę ręce”; Schola „Zakochani w Panu” z parafii św. Piotra w Okowach w Białej za piosenkę „Słudzy Pańscy chwalcie Pana”. „Harfę Dawida” wyśpiewała Dominika Duszyńska z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Urzekła jury wykonaniem piosenki „Schowaj mnie”.

Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie wszyscy obecni  odmówili Apel Jasnogórski. Apel poprowadził ks. dziekan Mirosław Rapcia, . Po zakończonym Apelu udzielił kapłańskiego błogosławieństwa.