X Jubileuszowy Koncert Kolęd w Parafii św. Barbary w Wieluniu

W niedzielę 8 stycznia  w kościele w parafii św. Barbary  w Wieluniu odbył się X Jubileuszowy Koncert kolęd.

W koncercie pod batutą Jakuba Jurdzińskiego wystąpiło kilkudziesięciu artystów. Zaprezentowały się:  Chór i Zespół Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wieluniu oraz Zespół  Wokalno – Instrumentalny II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu ponadto soliści  z PMDKiS przygotowani przez panią Jagodę Wojewódkę: Kinga Golec, Natasza Grzybowska, Lena Krężel, Maria Żuberek, Maria Sułkowska i Filip Kasprzyczak i przygotowani przez Jakuba Jurdzińskiego: Wiktor Kubiaczyk, Inez Mazur, Antoni Małolepszy. W ich wykonaniu wielunianie wysłuchali kolęd znanych i mniej znanych .

W koncercie  tradycyjnie wystąpił  Zespół Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury Sportu w Wieluniu w składzie: Aleksandra Bąk – flet poprzeczny, Mateusz Papciak – klarnet, Alicja Wojtuń – saksofon, Kalina Kos – trąbka, Stefan Jurdziński – trąbka, Weronika Wójcik – skrzypce.

Koncert przygotował  i prowadził  Jakub Jurdziński, a akompaniament i obsługę akustyczną zapewnił pan Zbigniew Szpikowski.

Był to już X – jubileuszowy koncert kolęd, którego głównym organizatorem od początku jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu, przy współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. a od 2020  roku także z  II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Wieluniu. Pierwszy  koncert odbył się 22 stycznia 2012 roku w kościele Ojców Franciszkanów. Koncert z powodu pandemii nie odbył się tylko w 2021 roku.

     

     

     

Za wspaniałe przeżycie artystyczne i religijne oraz za kolejny wspaniały i udany występ wykonawcom i uczestnikom podziękował ks. Jarosław Boral.