Ulicami Wielunia po raz dziewiąty przeszedł Orszak Trzech Króli

Po raz dziewiąty w Wieluniu Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego zorganizował 6 stycznia Orszak Trzech Króli. Organizatorami tegorocznych uroczystości, oprócz Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego  był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Hasłem tegorocznego Orszaku były słowa „Pokój daję wam” nawiązujące do sytuacji za naszą wschodnią granicą.

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą w kościele Ojców Franciszkanów. Tu Bóg objawił się trzem Mędrcom. Po Mszy świętej i błogosławieństwie radosny i barwny korowód wraz z Trzema Królami wyruszył z kościoła i ulicami miasta pomaszerował do hali sportowej Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Częstochowskiej, gdzie oczekiwała  go święta Rodzina.

Po złożonym pokłonie i darach Nowonarodzonemu przez Mędrców rozpoczęło się wspólne radosne i rodzinne świętowanie mieszkańców, harcerzy, Rycerzy Kolumba, członków Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego oraz zabawa z modlitwą i uwielbieniem Boga przy muzyce i wspólnym kolędowaniu z charyzmatycznym, częstochowskim zespołem Sąsiedzi Plus.

Do radosnego uwielbiania Boga zachęcali organizatorzy Orszaku zwracając uwagę na trudny czas i potrzebę Bożej pomocy, pociechy i wsparcia, które możemy tak naprawdę wyprosić tylko przez ufną modlitwę.

Tegoroczne wieluńskie uroczystości były też wsparciem dla Sióstr Bernardynek z Wielunia, gdyż zbierano dla nich środki na w zakup opału. Siostry Bernardynki nadal można wesprzeć poprzez specjalnie dla nich przygotowaną zbiórkę na stronie zrzutka.pl, którą można znaleźć: tutaj.

     

     

     

     

     

     

     

Ewa Misiak – Kocham Wieluń