„Wielka Mapa Polski” – ogólnopolska wymiana pocztówek

Uczniowie  klasy II Zespołu Szkoły i Przedszkola w Ożarowie w roku szkolnym 2018/2019 wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne „Wielka mapa Polski”.  Akcja ta, to ogólnopolska wymiana pocztówkowa pomiędzy klasami I – III z całej Polski.

Klasa II otrzymała z wydawnictwa dużą mapę Polski i 10 widokówek z różnych zakątków naszej Ojczyzny. Uczniowie pod okiem wychowawczyni,  pani Małgorzaty Stanek, napisali pozdrowienia i wysłali 25 pocztówek do klas partnerskich. Dzięki temu  nawiązali kontakty z innymi szkołami. Kolegom z klas partnerskich przesłali pocztówki z widokami swojej miejscowości, najczęściej był to widok Muzeum Wnętrz Dworskich, architektonicznej perełki Ożarowa.

Podczas trwania akcji uczniowie korzystali z materiałów edukacyjnych otrzymanych od wydawnictwa. Na lekcjach podczas prezentacji multimedialnych zostali zapoznani z bogactwem fauny i flory, atrakcjami turystycznym, ciekawymi miejscami do zwiedzenia oraz historią każdego z 16 województw. Dzięki wymianie pocztówkowej uczniowie poznali wiele ciekawych, pięknych i nie odkrytych miejsc naszego kraju wartych zwiedzenia.

Źródło: Zespół Szkoły i Przedszkola w Ożarowie