Walentynkowa akcja honorowego krwiodawstwa w Wieluniu

12 lutego, w Wieluńskim Domu Kultury przy ul. Krakowskie Przedmieście 5, odbędzie się walentynkowa akcja honorowego krwiodawstwa „Podziel się darem serca”, na którą zaprasza Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Oddziale Rejonowym PCK w Wieluniu. Akcja rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 13.00.

Nawet w nowoczesnej medycynie nic nie zastąpi ludzkiej krwi, niezbędnej w wielu sytuacjach zagrażających życiu,  np. u poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy operacjach, przy przeszczepach narządów.

Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie. Dzielenie się swoją krwią z potrzebującymi to rodzaj posłannictwa.  W Polsce co minutę potrzebny jest jeden litr krwi. Przed pandemią krew oddawało 31 osób na tysiąc mieszkańców, podczas gdy w Europie Zachodniej współczynnik ten był dwukrotnie wyższy.

Gorąco zapraszamy na kolejną akcję honorowego krwiodawstwa naszego Klubu, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 lutego w budynku Wieluńskiego Domu Kultury.

– informują członkowie Klubu HDK PCK w Wieluniu

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Oddziale Rejonowym PCK w Wieluniu zapewnia wspaniałe gadżety od swoich sponsorów. Szczegóły akcji można znaleźć na FB klubu i na plakacie w naszej galerii.

Ewa Misiak – Kocham Wieluń