Studniówka w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

Tradycyjnymi słowami „poloneza czas zacząć” w Kryształowym Pałacu w Rudzie rozpoczęła się  zabawa studniówkowa 150 maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu.

Uroczysty taniec  poprzedziły wystąpienia  dyrektora Zbigniewa Wiśniewskiego i  zaproszonych gości reprezentujących wieluński samorząd oraz Radę Rodziców I LO. Głos zabrali: Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego Krzysztof Dziuba,  Przewodniczący  Rady Powiatu Krzysztof Owczarek oraz przewodniczący Rady  Rodziców Zbigniew Giełzak.

Jest to taki symboliczny dzień, w którym możemy podsumować pewien etap waszego życia, waszej edukacji. I po pierwsze w tym podsumowaniu chciałem wam bardzo, serdecznie pogratulować, że dotrwaliście do tego momentu. Po drugie, chciałem wam bardzo podziękować za ten wysiłek, który włożyliście, w to aby do tego momentu dotrwać.

Ale chciałem wam również podziękować za wszystkie wasze aktywności w szkole. Za wszystkie olimpiady, zawody sportowe, w których sławiliście imię szkoły, ale też imię powiatu wieluńskiego. A nade wszystko pragnę podziękować za wszystkie wasze zaangażowania w akcje społeczne w ostatnim czasie, szczególnie te związane z konfliktem na Ukrainie gdzie wspólnie razem udzielaliśmy pomocy czy to bezpośrednio na Ukrainie czy uchodźcom, którzy przybyli na nasz teren.

Zapamiętam też jeszcze jedno wydarzenie, kiedy mieliście odwagę przeciwstawić się i pójść do ratusza i powiedzieć „nie zgadzamy się z tym, żeby w naszym mieście odbywało się wydarzenie promowane przez pruszkowską mafię. Tego wam nigdy nie zapomnę i za to wam bardzo serdecznie dziękuję.

– zwrócił się do maturzystów wicestarosta Krzysztof Dziuba.

Podczas wydarzenia nie zabrakło kwiatów i licznych podziękowań ze strony uczniów skierowanych w stronę zarówno dyrekcji szkoły, nauczycieli  i wychowawców.

Bal, który za chwilę rozpoczniemy, będzie symboliczną klamrą zamykającą ważny etap waszego życia. Dla was uczniowie jest to bowiem wieczór początku i końca. Zapytacie co się kończy. Nie powiem, że kończy się wasza młodość, bo to nie prawda. Mógłbym powiedzieć, że kończy się okres dziecięcej beztroski. Stajecie się młodymi dorosłymi, za 100 dni przystąpicie do egzaminu maturalnego. Tuż po nim podejmiecie szereg wyborów życiowych.

Powiem natomiast, że na pewno czekają was zmiany. Część z nich będzie dobra, część niekoniecznie. Czekają was decyzje korzystne i te mniej satysfakcjonujące. W nadchodzącym czasie chciałbym, abyście pamiętali przede wszystkim kim i jacy jesteście. Nie bójcie się nadchodzącego niewiadomego, nie bójcie się podejmować wyzwań i popełniać błędów.

Nie bójcie się uczuć, bowiem te pozytywne i negatywne w równym stopniu kształtują was, wasze wspomnienia, ale także determinują przyszłość. Niech nie zabraknie wam powodów do szczęśliwych lotów, niech marzenia was uskrzydlają a szaleństwa oznaczają entuzjazm w działaniu. Zwolnijmy więc w codziennej pogoni i przystańmy na moment by uczcić wyjątkowy wieczór poprzedzający okres zmian, wyborów i prób.

– powiedział podczas wydarzenia dyrektor Zbigniew Wiśniewski

Po przemówieniach z ust dyrektora szkoły padło tradycyjne zaproszenie do tańca, po którym piękne pary podzielone na dwie tury zaprezentowały swoje wspaniałe układy taneczne w tradycyjnym polonezie. Po wzruszającym tańcu w części artystycznej, nagrodzonej gromkimi brawami, czekała maturzystów już tylko sesja fotograficzna, a następnie uroczysta kolacja i zabawa do białego rana.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

Ewa Misiak- Kocham Wieluń