VII Łódzki Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

8 grudnia w Wieluniu odbył się VII Łódzki Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Wydarzenie na Krytej Pływalni Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. POW rozpoczęła ceremonia wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych oraz odśpiewanie hymnu  „Baczność – do asysty flagi wystąp”.

Po hymnie,  zawodniczka Klubu „Słoneczko”, uczestniczka Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Malwina Adamczyk złożyła uroczystą przysięgę.  Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego Krzysztof Dziuba. Mityng połączono z obchodami Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, nie zapominając  o poniedziałkowych mikołajkach..

 W  wieluńskich zawodach  wystartowali zawodnicy i zawodniczki z jedenastu zespołów reprezentujących miejscowości województwa łódzkiego. Wystartowały ekipy pływackie, wśród których znalazły się Kluby Olimpiad Specjalnych z Aleksandrowa Łódzkiego, „Piórko” z Działoszyna, z Opoczna, Ozorkowa i „Team JIM” z Łodzi.

Podczas zawodów nie zabrakło  zawodników reprezentujących Zespół Szkół Specjalnych w Warcie, zawodników ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Wielunia, Stowarzyszenia „Tacy Sami”, Klubu Olimpiad Specjalnych „Leśni ” z Gromadzic, „Słoneczko” z Wielunia oraz z Klubu z SOSW w Piotrkowie Trybunalskim.  Mityng pływacki to nie tylko popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, to także rywalizacja w duchu fair play, a przede wszystkim  integracja.

Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie organizatorzy i  współorganizatorzy zawodów: ZSS w Wieluniu, tj. Powiat Wieluński, SOSW w Gromadzicach z dyrektorem Mirosławem Kubiakiem na czele, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu, który reprezentowała wicedyrektor Dorota Musiałek-Jeżewska, kierownictwo Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wieluniu oraz Tomasz Golański i Robert Grabowski z silną grupą wolontariuszy i sędziów.

       

       

       

       

Fot. Ewa Misiak – Kocham Wieluń