Święty Mikołaj i świąteczna choinka na placu Legionów w Wieluniu

Wzorem lat ubiegłych burmistrz Wielunia Paweł Okrasa  i dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury Elżbieta Kalińska zaprosili mieszkańców Wielunia na spotkanie ze świętym Mikołajem i na uroczyste zapalenie światełek na świątecznej choince. Spotkanie odbyło się 5 grudnia na placu Legionów. Towarzyszyły mu liczne niespodzianki przygotowane przez Wieluński Dom Kultury .

Po oficjalnym otwarciu  na placu rozpoczęły się  tańce z Mikołajem, wspólne zdjęcia i odbieranie prezentów przez najmłodszych. I wreszcie – na choince zapłonęły światełka. Zapalił je  Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia.  Do bożonarodzeniowego klimatu oprócz choinki wprowadzały uczestników zabawy piękne, ręcznie wykonane w lokalnych placówkach oświatowych bombki oraz przygotowana przez Wieluński Dom Kultury szopka bożonarodzeniowa.

Dodatkowo, dom kultury w tym roku  zagrzewał mieszkańców do zabawy nie tylko płynącą z głośników muzyką ale także pyszną herbatą z sokiem malinowym i aromatycznymi przyprawami.

Podczas kilku godzin wspólnej zabawy chętni mogli odbyć przejażdżkę dookoła placu w saniach Mikołaja.  Przejażdżkę  zainaugurowali: burmistrz Paweł Okrasa, wiceburmistrz Joanna Skotnicka -Fiuk oraz dyrektor WDK w Wieluniu Elżbieta Kalińska.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Fot. Ewa Misiak – Kocham Wieluń