Turnieje z udziałem wieluńskich brydżystów…

W ostatnich dniach niektórzy zawodnicy z wieluńskiej talii brydża brydża sportowego brali udział w kilku turniejach brydżowych organizowanych w ramach obchodów uświetniających dni swojego regionu. Pierwszy z tych turniejów odbył się w piątek, 3 czerwca br. w Wieruszowie. Startowało tam 19 par brydżowych reprezentujących głównie region południowej Wielkopolski, wśród których znalazły się też 3 pary z naszego wieluńskiego regionu. Zwyciężyła para Andrzej Aleksandrzak – Artur Wójcik reprezentująca Ostrów Wielkopolski i Kępno, przed parą Adam Kozłowski – Roman Zabłocki (Wieruszów – Kluczbork) oraz parą ostrowską Jan Kuczera – Ryszard Olenderek. Zupełnie przyzwoicie spisały się nasze trzy pary, które wszystkie uplasowały się w górnej połowie tabeli klasyfikacyjnej. Para Bogdan Lipczak – Mieczysław Magott wywalczyła 6 miejsce, tuż za nimi na siódmej pozycji uplasowali się Ireneusz Kmiecik ze Zbigniewem Dyderskim, a na 9 miejscu turniej ukończyła para mikstowa Elżbieta Kalińska – Stanisław Ciach.

W sobotę 11 czerwca br. w ramach „Dni Kluczborka” odbył się III Turniej Brydża Sportowego „STOBRAWA”. W turnieju tym startowały 24 pary, głównie z Opolszczyzny, ale i tutaj nasz wieluński region był reprezentowany przez 3 pary. Cały turniej wygrała para Maciej Macewicz – Edward Michalak przed parą Andrzej Pawlak – Jerzy Ujma (obie pary opolskie), a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Kluczborka Andrzej Huńka – Marek Mazur. Z naszych par najlepiej spisali się Stanisław Ciach z Januszem Kuśmierczykiem zajmując dobre szóste miejsce. Słabiej wypadła para Przemysław Hreczański – Marek Śliwka (15 miejsce), a zwłaszcza Bogdan Lipczak z Mieczysławem Magottem, którzy ukończyli turniej na 18 pozycji. Poniżej, zwłaszcza dla analityków brydżowych umieszczony jest link, pod którym można się zapoznać ze szczegółami tego turnieju:

http://www.ozbs.lb.biz.pl/wyniki/turniej0015.html

W niedzielę, 12 czerwca br. w Wieluniu przy ul.Reformackiej,  w Klubie Nauczyciela odbył się turniej brydżowy, zorganizowany przez Wieluński Dom Kultury, przy szczególnym zaangażowaniu pani dyrektor Elżbiety Kalińskiej (pasjonatki tej gry, a jednocześnie uczestniczki owego turnieju). Turniejowi patronował również burmistrz Wielunia Paweł Okrasa. Turniej ten zaliczany był do cyklu turniejów Grand Prix Ziemi Łódzkiej. Należy zaznaczyć bardzo dobrą organizację turnieju, miłą i serdeczną atmosferę oraz sprawne przeprowadzenie i sędziowanie zawodów. W turnieju uczestniczyło 20 par – głównie z regionu łódzkiego, w tym 6 par reprezentujących region wieluński. Należy zaznaczyć udział w turnieju kilku zawodników będących reprezentantami czołowych klubów ekstraklasy brydżowej wśród których Waldemar Sroczyński grający w parze z Romanem Zabłockim (Kluczbork) to aktualny, „świeżo upieczony” drużynowy mistrz Polski (Latteria Rzepin), a para Artur Wasiak – Zdzisław Beling to zawodnicy zespołu CONSUS Kalisz (5 miejsce w ekstraklasie w sezonie 20015/16). O dziwo żadna z tych par nie tylko nie wygrała, ale nie zajęła czołowego w miejsca w całym turnieju. Turniej wygrali Józef Wojtal – Kazimierz Wojajczyk (Piast Sieradz) przed dwoma parami Olimpii Chąśno: Dariusz Kosiorek – Roman Jagielski oraz Piotr Trębski – Sylwester Sokół. Bardzo dobrze w tym gronie wypadły dwie nasze wieluńskie pary: Janusz  Kuśmierczyk – Stanisław Ciach oraz Mieczysław Magott – Ireneusz Kmiecik plasując się odpowiednio na piątym i szóstym miejscu. Pozostałe nasze pary: Elżbieta Kalińska – Jacek Kwiatkowski, Ryszard Wójtowicz – Bogdan Lipczak, Janusz Bednarek –  Wiesław Dworak oraz Danuta Uram – Jerzy Rabikowski spisały się słabiej zajmując miejsca w drugiej dziesiątce końcowej klasyfikacji turnieju.

Szczegóły turnieju, wyniki końcowe, kolejne rozdania, a także wyniki jakie osiągnęła każda startująca para znajdują się pod poniższym linkiem:

http://www.lzbs.pl/wyniki_lok_16/gp/wielun/W1206/index.html

Równolegle toczyła się rywalizacja o Puchar Burmistrza i mistrzostwo Wielunia. W rywalizacji tej kolejność była następująca:

  1. Janusz Kuśmierczyk – Stanisław Ciach              54,78%
  2. Ireneusz Kmiecik – Mieczysław Magott             53,89%
  3. Elżbieta Kalińska – Jacek Kwiatkowski             51,48%
  4. Ryszard Wójtowicz – Bogdan Lipczak               49,53%
  5. Wiesław Dworak – Janusz Bednarek                 40,29%
  6. Danuta Uram – Jerzy Rabikowski                     38,91%

Trzem pierwszym parom burmistrz Paweł Okrasa wręczył okolicznościowe puchary i nagrody. Miejmy nadzieję, że turniej ten wejdzie na stałe do kalendarza imprez organizowanych z okazji Dni Wielunia i będzie się odbywał cyklicznie. Mamy też nadzieję na większą frekwencję uczestników w kolejnych turniejach, co tylko zwiększy i uatrakcyjni następne rywalizacje. Dziękując i gratulując organizatorom, czekamy na kolejne takie turnieje…

Brakuje jeszcze wyników turnieju, który odbywa się cyklicznie w każdą środę i jest wewnętrzną rywalizacją naszych par brydżowych. Takowy turniej odbył się jak zawsze w lokalu WSM na osiedlu Wyszyńskiego. Startowało w nim 9 par, rywalizowano jak zwykle zaciekle o jak najlepszy wynik, a zwycięsko z turnieju ze znaczną przewagą punktową wyszedł duet Ireneusz Kmiecik – Mieczysław Magott. Zwycięzcom gratulacje, a pokonanym chwała – na tym polega urok sportowej rywalizacji… W tabeli poniżej ostateczne wyniki turnieju.

Wyniki turnieju par rozgrywanego na zapis maksymalny z dnia 8 czerwca br.

Lokata

Nr

pary

Imię i nazwisko

Punkty

%

Pdf

1

8

Ireneusz Kmiecik – Mieczysław Magott

140,34

64,97

12

2

6

Czesław Grądys – Bogdan Lipczak

120,40

55,74

10

3

10

Stanisław Ciach – Janusz Kuśmierczyk

111,65

51,69

7

2

Mirosław Bodnaruś – Stanisław Dyderski

111,65

51,69

7

5

4

Przemysław Hreczański – Marek Śliwka

107,90

49,95

4,5

7

Janusz Bednarek – Wiesław Dworak

107,90

49,95

4,5

7

5

Danuta Uram – Jerzy Rabikowski

104,15

48,22

3

8

9

Elżbieta Kalińska – Włodzimierz Pocztowski

96,65

44,75

2

9

3

Tadeusz Olejnik – Ireneusz Starczyk

94,15

43,59

1