Koncert gitarowy

Na koncert z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016 zaprosili nauczyciele i Dyrekcja Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. Wykonawcami koncertu byli uczestnicy zajęć grup gitarowych Andrzeja Freusa. Wystąpiło łącznie 70. gitarzystów z sześciu grup początkujących (1 rok nauki) i jednej zaawansowanej (3 lata nauki). Koncert odbył się 9 czerwca w sali tanecznej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. Zgromadził dużą publiczność, a stanowili ją rodzice, rodzeństwo i dziadkowie wykonawców. Wśród publiczności wicestarosta Marek Kieler, występujący w roli rodzica i przedstawiciela starostwa.

Śpiewa Maja Ciach

Śpiewa Maja Ciach

Całość koncertu  (piosenki różnych zespołów i wokalistów), poza ostatnia piosenką This is the Life ( Amy Macdonald), wykonaną przez grupę zaawansowaną, wykonali wszyscy gitarzyści. Gitarzyści zagrali łącznie 12 piosenek, a wśród nich: Majka (Stare Dobre Małżeństwo), Bieszczady (piosenka harcerska), Baby (Justin Bieber), Twist and Shout  (The Beatles), Alleluja (Leonard Cohen), Hey Joe (Jimi Hendrix), Bieszczadzki trakt (piosenka harcerska), Nawigacja (Patrycja Markowska), Pierwsza kadrowa (wersja instrumentalna w prezencie dla taty jednego z gitarzystów z racji urodzin), Knockingg on the Heavens’ Door (Bob Dylan), Graj (Kasia Popowska).

Gitarzyści z grupy zaawansowanej w piosence This is the life

Gitarzyści z grupy zaawansowanej w piosence This is the Life

Po raz pierwszy koncert gitarowy w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu odbył się w 2013 roku.  Był to koncert dla mam z okazji ich święta. Drugi koncert zorganizowano z racji zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Obecny, trzeci,  na zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Koncert wszedł już na stałe w harmonogram zajęć Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu.

Wykonawcy koncertu gitarowego

Wykonawcy koncertu gitarowego

Ciekawostką z życia gitarzystów jest udział w 14. wrocławskiej próbie bicia rekordu Guinnesa w jednoczesnym graniu tego samego utworu na gitarach. Impreza ta organizowana jest od 2003 roku, w roku 2016 rekord został pobity po raz kolejny – 7356-ciu gitarzystów zagrało jednocześnie „Hey Joe”.