Promocja książki „Wierzchlas na starej fotografii”

Promocja odbyła się 15 sierpnia w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchlesie. Autorem albumowej publikacji „Wierzchlas na starej fotografii” jest mieszkaniec Wierzchlasu i pasjonat historii Przemysław Bucki, Wydawcą Ochotnicza Straż Pożarna z Wierzchlasu z dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Album zawiera ponad 300 ułożonych tematycznie zdjęć i jest efektem dwudziestoletniego zdobywania i gromadzenia przez Autora pamiątkowych fotografii, pozyskiwanych od wielu ludzi.

Promocja zbiegła się ze Świętem Wojska Polskiego i rocznicą Bitwy Warszawskiej, dlatego swoją obecnością uświetnili ją członkowie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej, którzy zaprezentowali zaproszonym gościom mundury z okresu międzywojennego. O umundurowaniu żołnierzy, policji państwowej i straży pożarnej w II RP opowiadał, jak zawsze z pasją, historyk Marek Gogola z Muzeum Ziemi Wieluńskiej wraz z kolegami ze Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej.

Autor nie krył wzruszenia. Udało się, bowiem zaprezentować byłym i obecnym mieszkańcom Wierzchlasu owoc 20 letniej pracy – zbiór fotografii, w którym zapisane są historie wielu wierzchlejskich rodzin … Wzruszenia nie kryli także ci, co biorąc do ręki album, odnajdywali swoich krewnych, znajomych i dopisywali swoje historie, a także historię rodzinnej wsi. I okazało się, że historia ma swój dalszy ciąg…