Letni Koncert Plenerowy w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Koncert odbył się 31 lipca na tarasie Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Jego wykonawcami byli młodzi, utalentowani muzycy z Gdańska: Krzysztof Dubieniecki –wiolonczela, Ziemowit Klimek – kontrabas, Olga Opalińska – skrzypce, Jan Rejnowicz – akordeon. W wakacje młodzi artyści koncertują na Długim Targu w Gdańsku, gdzie spotkał ich Jan Książek – dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej, wysłuchał koncertu, zachwycił się ich wirtuozerią i ostatecznie zaprosił do Wielunia.

Od lewej: Ziemowit Klimek, Krzysztof Dubieniecki, Jan Rejnowicz, Olga Opalińska

Od lewej: Ziemowit Klimek, Krzysztof Dubieniecki, Jan Rejnowicz, Olga Opalińska

Do maja tego roku, mówił Krzysztof Dubieniecki, lider zespołu, każdy z wykonawców grał w innej formacji, na innej gdańskiej ulicy oraz miał za sobą różny muzyczny staż. O tym, że będą grać razem zadecydowała muzyczna indywidualność każdego z członków muzykującej grupy, wyczucie instrumentu, umiejętność cieszenia się muzyką i co ważne, podobne osobowości.

Grają: na kontrabasie Ziemowit Klimek, na wiolonczeli Krzysztof Dubieniecki,na akordeonie Jan Rejnowicz, na skrzypcach Olga Opalińska

Grają:na kontrabasie Ziemowit Klimek, na wiolonczeli Krzysztof Dubieniecki,na akordeonie Jan Rejnowicz, na skrzypcach Olga Opalińska

W programie, który zaprezentowali w Wieluniu znalazły się przepiękne tanga, popisowy Czardasz oraz muzyka filmowa (Misja, Zapach kobiety, Rekwiem dla snu, Szrek, Pacahontas, Skrzypek na dachu, Hobbit), przepięknie wykonane Time to say goodbye, fragment Zima z Czterech pór roku A. Vivaldiego i wspaniały Canon A. Pachelbela.

Młodzi muzycy urzekli publiczność swoją młodością i świetnym wykonawstwem zaproponowanego  programu:

J .Pachelbell – Canon

R. Galliano – Tango Pour Claude

E.Morricone – Gabriel’s Oboe

C.Gardel – Por Una Cabeza

V. Montii – Csardas

H. Shore – Concerning Hobbits

A.Bocelli – Time to say goodbye

L .Cohen – Hallelujah

C.Mansell – Requiem for a dream

A.Vivaldi – Zima

J. Bock – If I were a rich man

A.Menken – Pocahontas (colors of the wind)

A. Piazzolla – Libertango

Po koncercie

Po koncercie

Jesteśmy przekonani, że o tej muzykującej grupie będzie niebawem głośno, dlatego już dziś zapamiętajmy ich nazwiska, powiedział na zakończenie koncertu Jan Książek.