Konkurs „Powrót do Stumilowego Lasu” rozstrzygnięty!

Konkurs  plastyczno – literacki „Powrót do Stumilowego lasu”  został ogłoszony w styczniu 2021 roku przez MiGBP w Wieluniu.  Na konkurs  wpłynęły 53 prace. Celem konkursu skierowanego do uczniów klas I-IV szkół podstawowych powiatu wieluńskiego było pogłębianie wiedzy o życiu i twórczości Alana Alexandra Milne’go,  uczczenie 65. rocznicy  jego śmierci  oraz zainicjowanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych.
W ocenie jury wszystkie prace były zgodne z tematyką konkursu.  Uczestnicy wykazali się starannością, pomysłowością i kreatywnością. Zastosowali różnorodność technik plastycznych: pastele, wydzierankę, plakatówkę, flamaster. Znalazły się także prace w formacie 3D.
Jury przyznało I miejsce Weronice Trocha uczennicy kl. II Szkoły Podstawowej w Mierzycach.  Autorka stworzyła kartkę urodzinową stosując rzadko używaną technikę flamastra. Oczyma dziecka przedstawiła postać Prosiaczka, do którego skierowała życzenia. Jej praca wyróżniła się estetyką i pomysłowością.
Przyznano ponadto 11 równorzędnych wyróżnień:
1.Zofia Dwornicka uczennica kl. III Szkoły Podstawowej w Mokrsku
2. Anna Czyż z kl. IV Szkoły Podstawowej w Wierzchlesie
3. Bartosz Kozik uczeń kl. III Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Wieluniu
4. Jakub Janiszewski z kl. I Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Wieluniu
5.Iga Opałka z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu
6.Nikodem Stasiak z kl. II Szkoły Podstawowej w Załęczu Małym
7.Bartosz Majcher z kl. I Szkoły Podstawowej w Ożarowie
8.Apolonia Kędzia-Kaniecka z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu
9.Hubert Mizak uczeń kl. III Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie
10.Lena Dybek z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Wieluniu
11.Zofia Polak z kl. III Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach
Uroczyste wręczenie nagrody głównej – roweru ufundowanego przez Firmę Zasada Bikes nastąpi 23 kwietnia w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich w Czytelni Biblioteki.
Osoby wyróżnione otrzymają książki przekazane przez Księgarnię Globus Jarosław Rozmarynowski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz audiobook „Dawno temu w Wieluniu” wydany przez MiGBP w 2020 r. Odbiór nagród, dyplomów oraz audiobooków od 23 kwietnia codziennie w godzinach pracy Biblioteki.
Finał konkursu zostanie połączony z otwarciem wystawy pokonkursowej, którą będzie można oglądać do końca sierpnia 2021 r.
                            
    
     
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu