Konkurs jednego wiersza

W ramach działań mających na celu popularyzację poezji, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni oraz zachęcenia młodzieży gimnazjalnej do pisania wierszy i prezentowania swojej twórczości Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Wieluniu ogłosiły „Konkurs jednego wiersza”. Przedsięwzięcie skierowane do uczniów wieluńskich szkół gimnazjalnych trwało od 1 do 30 kwietnia 2016 r. Informacje wraz z regulaminem konkursu gimnazja z terenu Gminy Wieluń otrzymały 30 marca 2016 r. W trakcie trwania konkursu do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu wpłynęło 21 zakodowanych prac.

Komisja konkursowa w składzie: Anna Pawlak – Łacina (przewodnicząca), Nina Pawlaczyk (członek), Bożena Rabikowska (członek), Magdalena Kapuścińska (członek) zebrała się 9 maja 2016 r. i dokonała oceny wierszy. Po wnikliwej analizie i odkodowaniu nadesłanych prac przyznała następujące miejsca:

Laureaci Konkursu jednego wiersza z organizatorami i członkami jury

Laureaci Konkursu jednego wiersza z organizatorami i członkami jury

  1. Paulina Sitarska – Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu, wiersz Tam, gdzie wiatr
  2. Adrianna Zimoch – Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu, wiersz Człowiek – znak zapytania…
  3. Natalia Bachorska – Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Bł. Ks. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu, wiersz Deszcz
  4. Julia Światła – Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Bł. Ks. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu, wiersz Ostatnia łza
  5. Marcelina Woszczalska – Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieluniu, wiersz Ech Karolu

Laureaci pierwszych pięciu miejsc otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Miejską i Gminną Bibliotekę publiczną w Wieluniu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki Wyżyna Wieluńska ufundowane przez Urząd Miejski w Wieluniu oraz publikację Mała antologia poezji ziemi wieluńskiej ufundowane przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieluniu. Każdy uczestnik otrzymał dyplom uznania potwierdzający udział w konkursie. Nagrody wręczono 11 maja.

Od lewej Iwona Podeszwa, Anna Pawlak - Łacina, Magdalena Kapuścińska, Bożena Rabikowska

Laureaci Konkursu jednego wiersza odbierają nagrody

Zofia Białas