Koncert charytatywny dla Piotra

Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, podczas piątkowego koncertu, dla zmagającego się z chorobą nowotworową Piotra Kołodziejczyka, udało się zebrać kwotę 20 tys.16 zł. Zebrane pieniądze to efekt wszystkich zbiórek, sprzedaży biletów oraz  całodniowego utargu  kawiarni w kinie Syrena. Do zebranej kwoty dołączyły swoją piątkową gażę kelnerki z kawiarni.

Dla nas to jest oczywiste, że włączamy się w jakieś akcje charytatywne. Co roku staramy się wspierać potrzebujących. Cały nasz dzisiejszy utarg przeznaczamy na leczenie Piotrka – mówił właściciel kawiarni w kinie Syrena Wojciech Krajewski.

Piotrek Kołodziejczyk to 45-letni ojciec dwójki dzieci, wieluński perkusista, który grał w wielu zespołach rockowych. Niestety zachorował na nietypowy, złośliwy, bardzo rzadki i co najgorsze: nieoperacyjny guz umiejscowiony w śródpiersiu dający przerzuty do płuc i wątroby, nowotwór neuroendokrynny.

Dotychczasowe leczenie Piotra w Polsce  nie dało zadowalających rezultatów, jest jednak alternatywa: terapia w CHIPSA Hospital w Meksyku, która kosztuje 5 tys. zł za jeden dzień. Na pełną terapię potrzeba 170 tys. zł. , dlatego cały czas można  Piotrkowi pomagać,  wchodząc na konto na zrzutce pod linkiem tutaj gdzie można dokonywać wpłat.

Fundacja „Dotknij Pomocy” zawsze jest otwarta do współpracy i do organizowania wszelkiego rodzaju imprez charytatywnych […] Dziękuję bardzo tym młodym osobom, które też się bardzo angażują w organizowanie różnej pomocy. Taka impreza jest ofiarowaniem innym serca, którego nie kupimy za żadne pieniądze– mówiła Honorata Freus – Grzelak, współorganizator koncertu i przedstawiciel Fundacji „Dotknij Pomocy”

W samym wydarzeniu charytatywnym zagrało 10 zespołów: Co z Tego, Hydra, After Work, Biba Band, Hellspawn, Czary Mary, Jaspis, Tadeusza Nic Nie Rusza, Walczak Band, Gwiazdy Po 18,  dając świetny i niepowtarzalny koncert, na który przybyło wielu ludzi chętnych wspomóc leczenie Piotra.

Nie było trudno zebrać zespołów, ponieważ muzycy mają chyba już w genach pomaganie, a szczególnie jeśli chodzi o jednego z naszych,  bo Piotrek jest muzykiem starej daty i  zarąbistym perkusistą. Zespołów nawet nie musiałem prosić, nie ma sprawy, gramy, nie ważne co by się działo, praca, urlopy pobrali i przyjechali […] Piotrek, kiedy dowiedział się o tym koncercie to wzruszył się. Dowiedział się jak już plany były mocno zaawansowane w działaniu i tak w sumie postawiłem go przed faktem dokonanym– mówił jeden z organizatorów koncertu Dominik Suligowski

Nie byłoby też tak wspaniałego przedsięwzięcia gdyby nie pomysłodawcy i organizatorzy: Dominik Suligowski i Maciej Świderski – koledzy z zespołu Piotra Kołodziejczyka, Honorata Freus-Grzelak z Fundacji „Dotknij Pomocy”, Magdalena Wujec – kierownik promocji w Wieluńskim Domu Kultury i Kino-Teatrze SYRENA oraz wieluński Urząd Miasta.

To jest bardzo wzruszające, że koledzy, którzy grali z Piotrem w różnych wieluńskich projektach muzycznych, teraz, kiedy on potrzebuje pomocy, skrzyknęli się. Zebrała się więc cała grupa najlepszych wieluńskich zespołów na przestrzeni ostatnich 20-30 lat. Przyjechali z różnych zakątków kraju po to aby zagrać dla niego, po to aby zebrać pieniądze, które pomogą mu pomóc w walce z chorobą– mówił Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa

Koncert dla Piotra wyzwolił w ludziach niezwykłą energię, solidarność i empatię. Na tym wydarzeniu zjawiło się wielu ludzi gotowych poświęcić zarówno swój cenny czas jak i włożyć mnóstwo pracy, serca i zaangażowania w przygotowania. Dlatego było zaledwie jedno takie wydarzenie a jak bardzo przywraca wiarę w drugiego człowieka

Źródło: Ewa Misiak – Kocham Wieluń