Dzień Seniora w Wieluniu

Dzień Seniora w Wieluniu zorganizowano po raz pierwszy 1 października br. Jego organizacja zbiegła się z Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. Organizatorami byli: Joanna Skotnicka–Fiuk, Kierownik Biura Obsługi Burmistrza, działającego przy Urzędzie Miasta, Miejska Rada Seniorów, przy współpracy z Wieluńskim Domem Kultury i Radiem Ziemi Wieluńskiej.

Dzień Seniora zorganizowano w Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieluniu. W programie przewidziano: rozstrzygnięcie konkursów „Kapelusz dla niej i dla niego” oraz ,,Moi bohaterowie – Babcia i Dziadek” (konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych), program satyryczny Magdaleny Kapuścińskiej, monodram Marka Bergera „Emeryt”, występ działającego przy Wieluńskim Domu Kultury Zespołu Poezji Śpiewanej „Gwiazdy po osiemnastej”, prezentację Rady Seniorów, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz propozycje Uniwersytetu III Wieku na Rok Akademicki 2016/2017.

Ilość zaprezentowanych kapeluszy zaskoczyła jury. Pracujący w nim Iwona Podeszwa, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu oraz Jan Książek, dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej mieli poważny problem z wytypowaniem zwycięzcy. Ostatecznie została nim  Jadwiga Puławska z Wielunia, która swój kapelusz wykonała na wzór kapelusza Hanki Bielickiej. Była też nagroda zbiorowa dla pań z Rudy, które swoje kapelusze stworzyły z materiałów odzyskiwanych. Wielkością wszystkie kapelusze przewyższył kapelusz  Czesławy Dankowskiej. Nie mógł być nie zauważony, bo to oryginalne sombrero. Jego wykonawczyni zdobyła wyróżnienie.

Dobra zabawa połączona z wieczorkiem tanecznym przeciągnęła się do godziny 23.00. Frekwencja zaskoczyła organizatorów, w tym Czesława Chudego, przewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów. Kolejny Dzień Seniora za rok.