Dyskusja o książce w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu

W ramach projektu Książka niezmiennie ważna realizowanego przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieluniu odbyło się spotkanie przygotowane i poprowadzone przez panią Annę Pawlak – Łacinę, nauczycielkę i bibliotekarkę Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu, adresowane do młodzieży zainteresowanej czytaniem książek.
W dyskusji o książce dla młodzieży uczestniczyli uczniowie ZS nr 2.  Podczas spotkania uczestnicy dzielili się  refleksjami dotyczącymi czytania książek, prezentowali swoje ulubione lektury, zachęcali innych do sięgnięcia po wytypowane przez nich pozycje wydawnicze. Wypisano sentencje z przyniesionych książek, tworząc plakaty z uniwersalnymi, ponadczasowymi mądrościami. Rozmawiano o tym, czego uczą  książki i co z nich zapamiętujemy. Poruszono zagadnienia czytania  dla przyjemności i z poczucia obowiązku, innymi słowy mówiono o lekturach szkolnych i o wpływie nawyków z dzieciństwa na  zainteresowanie literaturą.

Podsumowując dyskusję o książce stwierdzono, że książka jest naprawdę niezmiennie ważna i bez literatury smutny byłby  świat. Warto czytać książki – warto je zaprosić do swojego życia.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu: Książka niezmiennie ważna! Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MiGBP w Wieluniu. ” Sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

Zdjęcia z Archiwum Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej