Druhowie strażacy powiatu wieluńskiego wspierają ogólnopolską akcję szczepień przeciw COVID-19

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać same. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wskazują potrzeby w tym zakresie, rozeznają i przekazują komendantom  jednostek PSP gminy.

 Z możliwości transportu realizowanego przez straż pożarną w wielu miejscach na terenie kraju, również w powiecie wieluńskim, pierwsze osoby skorzystały już 18 stycznia. Strażacy od początku akcji przewieźli do punktów szczepień 1748 osób, w powiecie wieluńskim 11.

Mając na uwadze właściwą ochronę osób przewożonych na szczepienia pojazdami Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych a także kierowców tych pojazdów, komendant główny zawarł z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń S.A. umowę ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Pod numerem telefonu 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

 

źródło: gov.pl i KP PSP Wieluń
fot. Tomasz Misiak/UG Konopnica