W Wieluniu rozpoczęła działalność kameralna sala kinowa

12 lutego, wraz z otwarciem dla widzów Kino – Teatru „Syrena” rozpoczęła działalność wyposażona w 30 miejsc kameralna sala kinowa. Sala kameralna powstała  zaledwie 3 lata po otwarciu kina po „wielkim”, siedmioletnim remoncie.  Koszt przystosowania małej sali, zlokalizowanej na piętrze budynku, i przeznaczonej do wyświetlania produkcji ambitnych i tematycznych, zamknął się  kwotą 296.947,95 złotych.  Część  tej kwoty, w wysokości 129.865,50 złotych,  Wieluński Dom Kultury pozyskał z projektu  „Cyfryzacja i modernizacja kin”  od Polskiego Instytutu Sztuki filmowej.  Dzięki dotacji zakupiono projektor filmowy, ekran kinowy i nagłośnienie kinowe. Pozostałą część  potrzebnej na realizację zadania „Wyposażenie małej sali kinowej” kwoty , wartości 167.082,45 złotych, Wieluński Dom Kultury, wyasygnował z własnych zasobów.

Koszt  przystosowania  i wyposażenia sali kameralnej 

 Prace projektowe i usługa konsultacyjna – 4 860 zł

Projektor kinowy z wyposażeniem – 179 272,30 zł

Ekran kinowy – 11 000 zł

Nagłośnienie – 62 050 zł

Podesty sceniczne – 14 874,99 zł

Sofy (8) – 11 788,64 zł

fotele (9) – 7 243,92 zł

Pufy (6) – 1 800 zł

Kotara na okna – 4 058,10 zł

Aktualnie, ze względu na ciągle panujące obostrzenia sanitarne, w sali kameralnej będzie udostępniana tylko połowa miejsc, podobnie na dużej sali.

W otwarciu małej sali kinowej uczestniczył Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, Wiceburmistrz Joanna Skotnicka- Fiuk, radni  Rady Miejskiej i przedstawiciele mediów.

W trakcie otwarcia sali radny Rady Miejskiej Jarosław Rozmarynowski wręczył dyrektor WDK Elżbiecie Kalińskiej upominek od stowarzyszenia Łączy Nas Wieluń w postaci trzech filmów. Podarowane  filmy  „Lot nad kukułczym gniazdem”, „Niezapomniany romans” i „Śniadanie u Tiffany’ego” idealnie wpisują się w funkcje nowo otwartej sali i niewątpliwie zostaną zaprezentowane miłośnikom tego typu filmów.

O repertuarze na najbliższe dwa tygodnie mówił nowo mianowany kierownik kina Wojciech Kusiak. Dyrektor Elżbieta Kalińska zachęcała mieszkańców Wielunia do śledzenia repertuaru  na stronie internetowej i podpowiadania co  chcą tak naprawdę  oglądać.

Uroczyste otwarcie  kameralnej sali kinowej zakończyła projekcja kilku zwiastunów najnowszych filmów.