Droga Krzyżowa przed odpustem ku czci Matki Bożej Pocieszenia w wieluńskiej kolegiacie

2 września ulicami Wielunia przeszła z kolegiaty do kościoła w parafii św. Barbary Droga  Krzyżowa, nabożeństwo kończące Wieluńskie Dni Maryjne przygotowujące mieszkańców do tradycyjnego odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia – Pani Ziemi Wieluńskiej.  Odpust w tym roku przypadł na niedzielę  3 września. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadził ks. prałat Jacek Zieliński, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Śpiewem ubogacała nabożeństwo schola parafialna.

Po raz pierwszy od kilku lat , ze względu na liczne atrakcje w centrum miasta, zmienił się szlak Drogi Krzyżowej.  Punktem kończącym stał się kościół  św. Barbary a nie kościół  św. Stanisława.  Uroczyste zakończenie Drogi Krzyżowej połączone z  błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim odbyło się więc  w kościele św. Barbary. Błogosławieństwa udzielił ks. Jacek Zieliński.

Gospodarz  parafii  św. Barbary, ks. Jarosław Boral, odnosząc się do słów ks. Jacka Zielińskiego:  – pokrzyżowała się nam dziś nasza Droga Krzyżowa powiedział: – widocznie tak miało być, przyszliście do miejsca, gdzie w małym, szesnastowiecznym  kościele św. Barbary modliła się i wzrastała oczekująca na beatyfikację Matka Teresa Kierocińska.  Dziś jest już  uznaną , Czcigodną Sługą Bożą oczekującą  na beatyfikację.  O tę przysłowiowa kropkę nad „i” modlimy się każdego 12 dnia miesiąca.  Bądźcie w tym dniu z nami duchowo, odmówcie modlitwę w intencji jej beatyfikacji.  Może wspólnie szybciej wymodlimy  uznany cud  przez jej wstawiennictwo?