Wykonawcami koncertu były Zespół Wokalny Pana Artura Szczęsnego i Zespół Poezji Śpiewanej Pana Piotra Sitarskiego. Pierwszy z nich działa w Wieluńskim Domu Kultury od 5-ciu lat, ale dopiero dziś (22 czerwca 2016 r.), tuż przed koncertem, wymyślono dla niego nazwę, „Ale, o co chodzi”. Drugi, związany z Wieluńskim Domem Kultury od stycznia 2016 roku, też ma już swoją nazwę „Gwiazdy po 18.00”. Elżbieta Kalińska – dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury – rozpoczynając koncert powiedziała: „cudze chwalicie…, a przecież obydwa zespoły, w wykonaniu, których wysłuchamy koncertu, są godną wizytówką Wielunia i Wieluńskiego Domu Kultury”.
Zespół Artura Szczęsnego koncertował w Wieluniu wielokrotnie. Były to: koncert mikołajkowy (7.12. 2012) w Wieluńskim Domu Kultury, koncert w kościele p.w. św. Józefa w Wieluniu (12.05.2013), koncert w kościele o. Franciszkanów (11.06.2014). Każdy z nich pozostał w pamięci słuchaczy poprzez przesłania zawarte w prezentowanych piosenkach. Tak samo będzie po koncercie 22 czerwca 2016 roku. Zespół zaśpiewał 8 piosenek: Jedyne, co mam; Uwaga uwaga; Pytasz mnie; Zabiegani uwikłani; Miejcie nadzieję; Kołysanka matki brzemiennej, Naprawdę nie dzieje się nic, Polska Madonna. Kolejny raz była to godzina refleksji nad życiem, nadzieją…
Druga część koncertu to poezja śpiewana w wykonaniu zespołu poezji śpiewanej Piotra Sitarskiego. Utwory zaprezentowane dały przedsmak tego, co będzie się działo 25 VI 2016r. na ulicy Podwale, kiedy zespół wystąpi w koncercie na baszcie i zaśpiewa, nieobecna na koncercie w Wieluńskim Domu Kultury, Zoriana, solistka z Ukrainy. Zespół urzekł wszechstronnością artystyczną swoich członków, którzy raz byli wokalistami, kolejny raz instrumentalistami grającymi na różnych instrumentach, urzekł też młodością, radością zabawy, piosenką, tekstem i muzyką.