„W poszukiwaniu siebie” to najnowszy tomik poezji Magdaleny Kapuścińskiej – poetki z Wielunia. Jego promocja odbyła się 11 grudnia w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu. W programie spotkania, które poprowadził Grzegorz Nowak z RZW, przewidziano rozmowę z autorką oraz poetycki podwieczorek. Wiersze z tomiku czytała Autorka oraz Aleksandra Lach i Katarzyna Tasarz. W poezji śpiewanej – w utworach Michała Bajora, Wojciecha Młynarskiego, Edyty Geppert i Roberta Kasprzyckiego wystąpiła Kamila Krawczyk. Swoją obecnością uświetniły spotkanie Dorota Brylska i Bogusława Chwierut – dwie przyjaciółki Autorki, współautorki Antologii poezji miłosnej Rytuały oraz Jarosław Petrowicz i Anna Pawlak – Łacina. Splendoru dodała obecność wicestarosty Marka Kielera oraz Grażyny Ryczyńskiej, radnej Rady Powiatu w Wieluniu.
Tomik poezji W poszukiwaniu siebie, mówiła Autorka, różni się od tomików Moja alchemia, Dziennik snów. Szukam w nim ujścia dla swoich emocji, nieustannie szukam siebie, pytam, Kim jestem?, i manifestuję swoją inność (Czarny protest, Dzikość serca). Poezja to moja druga twarz. Kontynuując, mówiła, wiersze z tomiku to wiersze wolne, filozoficzne, pełne lęku człowieka przed życiem (Ludzkie wraki, Przystań), pełne nowych przeżyć związanych z moim już trzyletnim pobytem na ziemi wieluńskiej, z doświadczeniem spotkań z nowymi ludźmi, także z tymi zrzeszonymi w Stowarzyszeniu „Po prostu żyj”.
Magdalena Kapuścińska to poetka utkana z uczuć i emocji (Kamyk, Koronkowe pióro), co zauważył i o czym napisał recenzent Jarosław Petrowicz w tekście Kamyk emocji: „Wydaje się, że na emocjach zbudowany jest jej świat. Nowy tom organizuje właśnie dynamika emocji. Miłość, nadzieja, wiara, rozczarowanie, ambicja, dramat – wszystko to tworzy bohaterkę liryczną, w której można zobaczyć także własne cechy. Znajdujemy w książce tropy osobiste, odszukamy motywy oniryczne nie zawsze zrozumiałe i dające się racjonalnie wyjaśnić, wydobędziemy wreszcie związek z miejscem, w którym przyszło kobiecie żyć”.
W wierszach Magdaleny Kapuścińskiej występują motywy znane w literaturze: życie, jako wędrówka, pielgrzymowanie, podróż (Pielgrzym), Podróż nocą), człowiek osaczony przez prozę dnia codziennego (Ptaszyna, Przebudzenie), samotność wśród ludzi (Zniewolony anioł), pragnienie miłości (Drżę, Oblicze miłości, Wspólny świt), często pojawiają się słowa: miłość, prawda, wolność, szczęście, dusza, cierpienie, obłuda.
Jeśli chcesz odkrywać siebie, sięgnij po tomik poezji Magdaleny Kapuścińskiej i wyrusz w podróż, której na imię „ W poszukiwaniu siebie”.