Zaproszenie na spotkanie z medalistką Mistrzostw Świata Otylią Jędrzejczak

W imieniu Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy serdecznie zapraszam na spotkanie z medalistką  Mistrzostw Świata: Otylią Jędrzejczak.

„Śladami Mistrzów” to cykl spotkań realizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak w celu edukacji młodzieży oraz zachęcenia jej do aktywnego uprawiania sportu.

Celem jest upowszechnienie dyscypliny jakim jest pływanie oraz edukacja dzieci, że sport to zdrowie i zachęcenie, aby sport na stałe pojawił się w ich harmonogramach.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 24 marca br. w hali  WOSiR przy ul. Częstochowskiej w godz. 10.00 – 12.00.

Otylia Jędrzejczak:

Pływaczka specjalizująca się w stylu motylkowym i dowolnym, mistrzyni olimpijska (Ateny 2004), dwukrotna mistrzyni świata (Barcelona 2003 i Montreal 2005). Rekordzistka świata i rekordzistka Europy. 17-krotna rekordzistka Polski na krótkim basenie i 33-krotna rekordzistka Polski na basenie długim. 18 razy zdobywała tytuł Mistrzyni Polski. Po Igrzyskach w Pekinie zawiesiła karierę. Wróciła do pływania na IO w Londynie w 2012. Karierę sportową całkowicie zakończyła w 2014 roku. Trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski, 6 razy zdobyła tytuł Najlepszego Sportowca Warszawy (lata 2002-2007). W 2005 roku uzyskała tytuł najlepszej pływaczki w Europie magazynu Swimming World. W 2019 roku wprowadzona do International Swimming Hall of Fame. Aktualnie prezes Polskiego Związku Pływackiego.

Radosław Urbaniak

Biuro Burmistrza