Zaproszenie na koncert kameralny „Karnawałowe rendez – wous”

Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza na koncert karnawałowy w wykonaniu:

Ewa Banasiak – sopran

Sopran spinto młodego pokolenia. Studia artystyczne rozpoczęła w Państwowym Studium Wokalno-Baletowym przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach, które ukończyła w 2008 roku, uzyskując tytuł Aktora Sceny Muzycznej. Naukę śpiewu kontynuowała studiując Wokalistykę na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2007-2010) oraz na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (2010-2012). Swój warsztat wokalny doskonaliła podczas licznych Kursów Mistrzowskich, pracując m.in. z takimi pedagogami jak: Claudia Visca, Thomas Heyer, Eva Blahová, Kaludi Kaludov, Gioacchino Gitto, Marcello Lippi, Peter Dvorský, Teresa Żylis-Gara. W swoim repertuarze posiada liczne partie operowe (m.in. tytułową w Halce St. Moniuszki, Małgorzaty w Mefistofelesie A. Boito, Amelia w Balu Maskowym G. Verdiego). Ewa Banasiak jest finalistką III Międzynarodowego Konkursu dla śpiewaków operowych Zinka Milanov Competition w Rijece (2018). Otrzymała Nagrodę Specjalną na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Žd’ár nad Sázavou w Czechach (2014). W VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art. otrzymała wyróżnienie (2015). Reprezentowała Polskę na międzynarodowym konkursie dla młodych sopranów dramatycznych – Elizabeth Connell Prize (2016, 2017).

ADRIAN JANUS – baryton

Student wokalistyki w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego ks. dra hab. Pawła Sobierajskiego. Uczeń Wydziału Wokalnego Zespołu Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury w Sosnowcu w klasie mgr Małgorzaty Lasoty. Laureat III miejsca 20. Międzynarodowego Konkursu im. Imricha Godina we Vrablach na Słowacji (pod patronatem EMCY). Swe umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Bogdana Makala (AM Wrocław) i dra hab. Jarosława Brêka (AM Poznań). W roku 2018 zadebiutował partią Roberto (Nardo) w operze W.A. Mozarta Rzekoma ogrodniczka na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu. Występował, jako solista podczas koncertów w ramach 52. Międzynarodowego Festiwalu, „Wratislavia Cantans” w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, 18. Międzynarodowego Festiwalu ”Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” w Sopocie, Festiwalu Muzyki Pasyjnej w Gliwickiej Katedrze, Festiwalu „Perły w koronie” w Ostrzeszowie, 16. Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga ”Muzyka ponad granicami”.

KATARZYNA RZESZUTEK – pianistka kameralistka

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego i klasie kameralistyki prof. Marii Szwajger–Kułakowskiej. Doskonaliła swoje umiejętności pianistyczne na mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez Dominique Merlet, Ryszarda Baksta, Lee Kum Singa oraz Rudolfa Buchbindera. Jest laureatką kilku krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, między innymi Grand Prix i I nagrody na Ogólnopolskich Konkursach Pianistycznych im. J. S. Bacha, I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki im. K. Szymanowskiego w Zakopanem. Nagrodzona wielokrotnie nagrodami i wyróżnieniami, jako akompaniator konkursów