Spotkajmy się w „Dolinie Objawienia”- zaproszenie na Mszę Świętą w dniu 15 sierpnia

Mszę Świętą odprawi  o godzinie 16.00  Jego Ekscelencja Ks. Bp.  Antoni Długosz. Poprzedzi ją koncert pieśni religijnych i religijno-patriotycznych o godzinie 15.30 w wykonaniu Grupy Śpiewaczej z gminy Osjaków.  Tradycyjnie po Mszy świętej zostaną poświęcone zioła i kwiaty.  

W Dolinie Objawienia we wsi Kałuże, gdzie według tradycji od 1856 roku bije cudowne Źródełko i gdzie zbudowano drewnianą kapliczkę, kilka razy w roku zbierają się  wierni na Eucharystii.  Szczególną Eucharystią jest doroczna Msza święta odprawiana w dniu 15 sierpnia, w uroczystość  Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.    W Eucharystii uczestniczą członkowie Zespołów Ludowych i Stowarzyszeń Kół Gospodyń Wiejskich  oraz druhowie OSP z pocztami sztandarowymi.

Przy kapliczce i „Źródełku” – w Leśnej Katedrze- wiernych spotyka się  codziennie, najliczniej w wakacje. Przybywają  oni do tego cudownego miejsca, któremu patronuje Matka Boża Leśna,  z całego kraju, także z zagranicy, wszyscy jednakowo zauroczeni niezwykłością   miejsca.

     

                       

                         

Zdjęcia: Ewa Misiak – Kocham Wieluń