Zakończenie wiosennego semestru Muzealnego Uniwersytetu Rodzinnego

Ostatnie spotkanie Muzealnego Uniwersytetu Rodzinnego w semestrze wiosennym 2023 odbyło się w Muzeum wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Na spotkanie przybyło 17 studentów wraz z opiekunami. Zajęcia poprowadził Jarosław Eichstaedt, kierownik placówki. Początek spotkania to krótkie omówienie zasad budowania dworków typu alkierzowego i zwrócenie uwagi na ścianę boczną i frontową i na zachowane w nich proporcje.

Po krótkim wprowadzeniu studenci udali się wraz z p. Jarosławem Eichstedtem, p. Janem Książkiem i p. Magdaleną Kopańską do dworskiego salonu, gdzie nastąpił dalszy ciąg opowieści o pokojach, w jakich żyli właściciele dworku.  Kontynuując, prowadzący mówił o podziale wnętrza dworku na część prywatną i część oficjalną, w której przyjmowano gości.  Studenci poznali słowa: salon, pokój myśliwski, jadalnia, buduar kobiecy, buduarek dziewczęcy. …

Odpowiadając na  pytania, prowadzący mówił skąd w dworku znalazły się takie piękne meble, kto jest na zdjęciach eksponowanych w poszczególnych pokojach, kogo przedstawiają portrety w salonie i jadalni ( tu opowieść o portretach trumiennych).

Z jadalni studentów ponownie zaproszono do salonu gdzie uroczyście zostały im wręczone dyplomy zakończenia semestru wiosennego MUR.

Po części edukacyjnej i wspólnej fotografii studenci zostali zaproszeni do domku nad stawem gdzie czekał na nich słodki poczęstunek i gdzie otrzymali do indeksów pieczątki z podpisem dyrektora.