Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej Ożarowie

23 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Ożarowie odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023. Dzień wcześniej społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy św. dziękczynnej w kościele parafialnym, W intencji uczniów i nauczycieli modlił się ks. Sylwester Rasztar. Kończącym rok szkolny towarzyszyły słowa: „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”. Słowa Eleanor Roosvelt były mottem uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023, którą poprowadziła dyrektor Halina Gniłka.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości reprezentujących władze gminne, sołeckie, kuratoryjne, stowarzyszenia działające w sołectwie Ożarów, instytucje kulturalne, księdza proboszcza i przede wszystkim uczniów, nauczycieli i rodziców.

Zwracając się do uczestników uroczystości dyrektor Halina Gniłka powiedziała:

Rok 2022/2023 był rokiem łatwiejszym w stosunku do roku 2021/2022. Dane nam było zapomnieć o pandemii i powrócić do normalnego toku nauczania, choć sen z oczu spędza nadal i daje niepokój o jutro tocząca się wojna na Ukrainie.

 Szczęśliwie, bez większych zakłóceń , dotarliśmy do zakończenia roku i wypada nam go dziś podsumować.  Dziś już na pewno możemy powiedzieć, że był to dobry rok pod względem osiągniętych wyników w nauce, licznych nagród zdobytych w konkursach, zakończonych projektach.  Dziś tymi nagrodami honorujemy naszych uczniów, a są wśród nich liderzy oszczędzania, sportowcy, plastycy, dobrzy czytelnicy, laureaci Festiwalu „Dziecko w folklorze”, znawcy Wisławy Szymborskiej.

Szczególnym elementem uroczystości było pożegnanie uczniów klasy ósmej i przekazanie przez nich sztandaru szkoły kolegom z klasy szóstej oraz przygotowana przez nich krótka część artystyczna dedykowana nauczycielom i młodszym kolegom.

Uroczyste zakończenie roku stało się też okazją do podziękowań odchodzącej na emeryturę p. Halinie Gniłce, długoletniej dyrektorce szkoły, wcześniej jej uczennicy, później nauczycielce, na koniec dyrektorce. Były kwiaty, wspomnienia, przypomnienie harcerskich obozów i piosenek i zapewnienia, że zarówno szkoła jak i dzieci pozostaną w sercu.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

.