Sukces chóru Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w 58. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach

W dniu 23.06 zakończył się 58. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach. Był to niezwykle udany konkurs dla chóru PMDKiS. Poniżej  szczegóły.

Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu otrzymał Złoty Dyplom oraz Nagrodę Dyrektora Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w 58. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach. Ponadto otrzymał Nagrodę Specjalną – „Bursztynowe Drzewko” ufundowaną przez pana Tomasza Rychłowskiego – sponsora i sympatyka festiwalu, którego przodkowie pochodzą z powiatu wieluńskiego. Festiwal trwał od 18 do 23 czerwca. Chór PMDKiS brał udział w przesłuchaniach konkursowych we wtorek 20 czerwca.

Sam udział w festiwalu był dla nas dużym wyróżnieniem. Znalezienie się w gronie najwyżej ocenionych chórów to dla nas ogromna radość. Trudno wyobrazić sobie wspanialsze podsumowanie całorocznej pracy zespołu. Chórowi akompaniował pan Zbigniew Szpikowski.

Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach to najstarszy festiwal chóralny w Polsce. Zmagania konkursowe oceniało Jury w składzie: prof. dr hab. Benedykt Błoński – Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, prof. Milan Kolena – Uniwersity of Performing Arts (Bratysława, Słowacja), prof. dr hab. Stanisław Krawczyński – Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, prof. dr hab. Marek Rocławski – Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, prof. Pasquale Veleno – Conservatorio di Fermo (Włochy).

Chór PMDKiS przedstawił następujący program:

muz. John Downland, opr. Włodzimierz Sołtysik – Come again,

muz. Andrzej Hundziak, sł. Jan Rompski – Spôdô sniѐg,

muz. Marek Jasiński, sł. Stanisław Grochowiak – Wyliczanka,

muz. Giulio Caccini (Władimir Wawiłow), Ave Maria,

muz. I sł., Ellie Greenwich, Jeff Barry, Phil Spector – Da doo ron ron,

muz. Walter Samuels, Leonard Whitcup, sł. Marian Hemar, Rumba Fiesta,

   

Występ konkursowy Chóru PMDKiS z dnia 20 czerwca: [od 6 do 29 minuty]

https://www.youtube.com/watch?v=uFr0K7cpArs

Ogłoszenie wyników: [1 godzina 25 minuta i 1 godzina 31 minuta]

https://www.youtube.com/watch?v=V_rWstE1oDY

 Jakub Jurdziński – Kierownik Chóru PMDKiS w Wieluniu

Zdjęcia: PMDKiS w Wieluniu FB