Zajęcia feryjne „Sztuka haftu-zajęcia z igłą i nitką” w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Kolejne zajęcia feryjne w Muzeum Ziemi Wieluńskiej „ Sztuka haftu – zajęcia z igłą i nitką” odbyły się16 lutego. Poprowadziła je Magdalena Kopańska. Celem zajęć  skierowanych do dzieci i do dorosłych było pokazanie najmłodszym jak kiedyś, czyli w czasach kiedy nie było komputerów i tabletów, dzieci i dorośli spędzali  wspólnie wolny czas.

Jedną  z czynności, która wypełniała wolny czas było haftowanie i wyszywanie. Zaprawione w sztuce haftu hafciarki swoje umiejętności przekazywały młodszym. Powstawały piękne makatki i serwetki, ozdoby upiększające mieszkania.

Dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały tamborki  z naciągniętym kawałkiem materiału i namalowanymi wzorami kwiatowymi, które w czasie zajęć miały stać się kwiatami.  Na początek  igła i nitka. Co zrobić by nitka znalazła się w uchu igły? O tym wszystkim mówiła i pokazała jak to zrobić pani Magda. Potem pierwsze wkłucie w materiał i o dziwo, na materiale pojawiał się kolorowy kwiat. Dzielnie pomagali dzieciom dorośli. Zajęcia chyba się podobały. Pani Magda zaproponowała, by kolejne zajęcia z igłą i nitką miały w towarzystwie guziki.