Wieluński Jarmark Franciszkański 2023

W sobotę 16 września 2023 roku odbył się w Wieluniu kolejny Wieluński Jarmark Franciszkański i jak co roku przyciągnął do ogrodu i klasztoru wieluńskich oo. Franciszkanów tłumy amatorów pierogów, ciast, powideł, swojskiego jadła, nalewek i balsamów ziołowych, rękodzieła i niespodzianek muzycznych, w tym występu duetu GGDuo (występ o godzinie 17.00)) oraz działającego przy kościele w Dzietrzkowicach zespołu Pokorni (występ o godzinie 15.00)..

Wszystkie stragany gastronomiczne  przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i przez  franciszkanów, kuszące  swojskim jadłem, napitkami i miodami z różnych pasiek, przyciągały wzrok kolorami, podobnie  stoiska z rękodziełem. Prawdziwe oblężenie przeżywało stoisko z franciszkańskimi pierogami, naleśnikami, powidłami i musami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Stowarzyszenia „Łączy nas Wieluń”, na którym osobiście posługiwał Paweł Okrasa Burmistrz Wielunia, serwując smakowity żurek.

W trakcie Wieluńskiego Jarmarku Franciszkańskiego Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu i Nadleśnictwo Wieluń Lasy Państwowe przeprowadzi akcję – Drzewko za odpady. W zamian za przyniesione szklane butelki, aluminiowe puszki, baterie „dostawcy” otrzymywali sadzonki jarzębiny ze Szkółki Leśnej w Mierzycach. Drzewka na potrzeby akcji przekazało Nadleśnictwo Wieluń Lasy Państwowe.

Na Jarmarku Franciszkańskim pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego odpowiadali również na pytania dotyczące: nadpłaty / niedopłaty za czynsz lub wodę, zakupu / wymiany pojemników na odpady, poprawnej segregacji odpadów, wywozu odpadów wielkogabarytowych, zawierania umów o zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków, zawierania umów na odbiór odpadów komunalnych, wspólnot mieszkaniowych.

Swoiste zainteresowanie gości budził namiot medyczny, w którym kardiolog Szymon Barabach z Kluczborka udzielał porad medycznych.