Świętą Barbarę uczczono odpustem w parafii pod jej wezwaniem. Suma odpustowa zgromadziła wielu parafian i przyjaciół parafii, wśród nich siostry Antoninki i Bernardynki, kapłanów z Dekanatów Matki Bożej Pocieszenia i św. Wojciecha, wraz z prepozytem Kapituły Wieluńskiej. Marianem Mermerem. Obecni byli także księża seniorzy. Sumę odpustową sprawował Metropolita Częstochowski, ks. dr abp Wacław Depo w koncelebrze z księdzem sekretarzem Mariuszem Trojanowskim. Uświetnił ją swoim śpiewem chór parafialny pod kierownictwem Tomasza Grajnerta. Sprawowanie Mszy św. rozpoczęło się od powitania ks. abpa przez proboszcza Jarosława Borala, który prosił o Eucharystię w intencji tych, którzy od szesnastu lat, wspólnie z nim, mozolnie, krok po kroku, wznoszą swoją świątynię parafialną, począwszy od projektu, po wszystkie te rzeczy, które zaistniały do dziś.
Nawiązując do słów z Ewangelii według św. Mateusza „Nawracajcie się, bo bliskie jest Królestwo Niebieskie” ks. abp zwrócił uwagę na człowieka Adwentu, jakim był Jan Chrzciciel – „Głos wołający na pustyni”, nawracający i udzielający chrztu w rzece Jordan, człowieka niepowtarzalnego wobec Boga w swojej wierze i działaniu, tak jak niepowtarzalna przed Bogiem była w swojej wierze św. Barbara, męczennica za wiarę, dziś Patronka waszej parafii, dodał. Ze świętym Janem Chrzcicielem i św. Barbarą rozpoczęliśmy drugi tydzień Adwentu, mówił ks. arcybiskup. Nie byłoby jednak Adwentu, gdyby nie wypowiedziane w Nazarecie przez Maryję fiat. W Nazarecie jest początek Bożego Narodzenia. Dziś Adwent to także myśl o powtórnym przyjściu Jezusa. Nie będzie to jednak przyjście dziecka, lecz Króla i na to powtórne przyjście powinniśmy być przygotowani poprzez czuwanie na modlitwie, i przyznawanie się do swoich grzechów w sakramencie pokuty, innymi słowy, permanentne nawracanie się. W tym nawracaniu się pomaga nam Kościół , dzieło Jezusa Chrystusa. Tylko przez Kościół i jego sakramentalną działalność możemy dojść do Chrystusa, a przez Niego do Ojca.
Po uroczystym „Ciebie Boga wysławiamy” parafianie podziękowali ks. arcybiskupowi za słowo Boże i Eucharystię, ks. proboszcz poprosił o błogosławieństwo dla parafian i dla siebie na czas budowania kościoła parafialnego i „rodziny św. Barbary”
Szczególnym momentem kończącym uroczystą Sumę odpustową było błogosławieństwo udzielone przez ks. abpa każdemu dziecku.