Warsztaty rysunku satyrycznego z Jerzym Kaszubą

.W grudniu w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu gościła wystawa rysunków satyrycznych Jerzego Kaszuby – „Nasi bracia mniejsi na wesoło”. Wernisaż odbył się 9 grudnia. 9 stycznia 2023 roku Jerzy Kaszuba, pedagog, satyryk, karykaturzysta, animator kultury, poeta, reżyser teatru amatorskiego, człowiek o wielu talentach  poprowadził warsztaty rysunku satyrycznego z uczniami klasy artystycznej II Liceum im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

Młodzi artyści poznali w czasie warsztatów różne metody rejestrowania rzeczywistości poprzez mimikę twarzy, i portrety oraz zabawne ćwiczenia z kreatywności, które pozwoliły im na wydobycie swego potencjału twórczego.

Jerzy Kaszuba podzielił się z młodymi artystami swoim wyjątkowym spojrzeniem na sztukę, życie i wykorzystanie satyry jako narzędzia ekspresji. Wszyscy świetnie się bawili, ucząc się, jak tworzyć zabawne i znaczące dzieła sztuki.

Warsztaty zorganizowane przez bibliotekę, były dla uczniów kolejnym doświadczeniem, które pozwoliło na odkrywanie własnej kreatywności, przy okazji dobrej zabawy.

       

       

       

Źródło: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu