Wakacje w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach

W Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach od 1 do 5 lipca były organizowane „Wakacje z  GOKiem”. Podczas zajęć najmłodsi uczestnicy aktywnie spędzali wolny od zajęć szkolnych czas. Każdy dzień obfitował w moc atrakcji. Organizatorzy  robili wszystko, by dzieci nie znalazły czasu na nudę. Każdy dzień rozpoczynał się zajęciami w bibliotece.

Mali goście w prowadzonych przez panią Magdalenę Płuciennik i Paulinę Spychałę lekcjach bibliotecznych mogli wykazać się swoją wiedzą na temat bajek Disneya, zasad dobrego wychowania, motyli a innym razem posłuchać i aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach przedstawionych na kartach bajki „Awantura w bajkach” Agnieszki Olejnik.

O umiejętności manualne w tym roku zadbała pani Emilia Kowalczyk. Dzieci każdego dnia wykonywały inne prace, zawsze  utrzymywane w wakacyjnym klimacie. Niezwykłe pokłady energii małych gości zostały również uwzględnione. Mogły je spożytkować podczas licznych zabaw na placu rekreacyjno – sportowym w Czarnożyłach lub na sali w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach. W tym roku zadbała o to pani Marta Mikołajczyk.

Ostatniego dnia dla naszych małych gości została przygotowana szczególna niespodzianka. W piątkowe popołudnie dzieci mogły skosztować kiełbaski z grilla, która dla niektórych jest nieodłącznym elementem wakacji.

Każdego dnia na buziach dzieci widniał uśmiech. Dzieci spędziły ten wyjątkowy tydzień w aktywnej formie, która dodatkowo sprzyjała ich integracji i współpracy. Z ochotą i ogromnym zaangażowaniem wypełniały wszystkie powierzone im zadania. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w tym samym miłym gronie!

 

   

 

 

   

 

Paulina Spychała 
GOK w Czarnożyłach