VIII Turniej Rodzinny o Puchar Burmistrza Wielunia

Dnia 23 marca 2019 r. na hali WOSiR w Wieluniu odbył się VIII Międzyszkolny Turniej Rodzinny organizowany co roku przez Szkołę Podstawową im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach. Honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Wielunia  Paweł Okrasa.

Tradycyjnie sportowej imprezie przyświecały cele : kształtowanie nawyku aktywności ruchowej w rodzinie, integracja środowiska szkolnego, rozwijanie umiejętności współpracy w zespole oraz wyrabianie umiejętności „zdrowej rywalizacji” w miłej i radosnej atmosferze.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieniądzicach  Marzena Kowalska. W imieniu Pana Burmistrza kilka słów do uczestników turnieju skierowała Wiceburmistrz Wielunia  Joanna Skotnicka-Fiuk.  Po części oficjalnej, prezentacji   i przemarszu wszystkich  drużyn, zawodnicy i kibice obejrzeli pokaz taneczny w wykonaniu uczniów z klas I-III ze  SP w Bieniądzicach, a następnie, w rytm piosenki „Kung Fu Panda” wzięli udział w rozgrzewce.

W tegorocznym turnieju wzięło udział 10 drużyn: Szkoła Podstawowa nr 4 im. św. Jadwigi w Wieluniu, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudzie, Szkoła Podstawowa im. Jana Jarczaka w Gaszynie, Szkoła Podstawowa w Sieńcu,  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Masłowicach, Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie, Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. bł. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu oraz Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach. W składzie każdej  drużyny było 6 dzieci i 6 rodziców.

Drużyny rywalizowały w wielu ciekawych konkurencjach tj.: przeciąganie liny, rzut woreczkiem do celu, slalom z piłeczką, „bieg kelnera”, kozłowanie piłki, skoki w workach, dmuchanie piłeczki do ping-ponga.

Nad bezpieczeństwem czuwała ratownik med. Joanna Jasińska. Turniej prowadzili  Małgorzata Dudzińska i  Michał Wojewoda – nauczyciele SP w Bieniądzicach.

Uczniowie klas I-III rywalizując w kolejnych konkurencjach zacieśniali więzi ze swoimi bliskimi i spędzili czas z własnymi rodzicami. Na zakończenie  turnieju każda drużyna otrzymała  dyplomy, puchary i słodkie prezenty, gdyż wszyscy zostali zwycięzcami. Dyplomy, puchary i słodkości ufundowali: dyrekcja SP w Bieniądzicach, Rada Rodziców i Burmistrz Wielunia.

Radość płynąca ze sportowej rywalizacji dzieci i ich rodziców oraz widoczne zaangażowanie startujących zawodników pokazały, że organizowanie imprez tego typu to „strzał w dziesiątkę”.

 

 

 

 

Na podstawie relacji ze SP im. Władysława  Bełzy w Bieniądzicach