Uroczystość I Komunii w parafii św. Barbary w Wieluniu

Miesiąc maj jest miesiącem Pierwszych Komunii Świętych. W całej Polsce w kościołach grupy dzieci – mniejsze lub większe- przystępują do swoich kolejnych sakramentów. Klękają przy kratkach konfesjonałów i odbywają swoją pierwszą spowiedź, potem w sposób uroczysty przyjmują po raz pierwszy do serca Chrystusa Eucharystycznego. Poznają kolejne tajniki życia chrześcijańskiego i pogłębiają swoją przyjaźń z Bogiem. Tak samo było w parafii św. Barbary w Wieluniu, gdzie 19 maja siedmioro dzieci (Hania, Oliwia, Amelia, Michał, Adam, Krzysztof, Bartosz) przyjęło I Komunię Świętą.  Uroczystą Mszę Świętą odprawili ksiądz proboszcz Jarosław Boral i ks. Andrzej Kornacki.

Potem był „biały tydzień” – czas utrwalenia wszystkich zdobytych wiadomości o przyjętych dotychczas przez dzieci sakramentach, o Dekalogu, o Matce Bożej z Jasnej Góry oraz o świętej Ricie, której nabożeństwo przypadło w dniu 22 maja. Wspólnie z dziećmi modlił się ks. Andrzej Kornacki.

W ostatnim dniu ks. Jarosław Boral poświęcił pamiątkowe obrazki i krzyżyki przywiezione prosto z Rzymu. Ostatnim akordem „białego tygodnia” było poświęcenie jeżdżących prezentów i zapowiedź pielgrzymki.