Uczniowie SP im. W. Bełzy w Bieniądzicach na obozie językowym EUROWEEK – Szkoła Liderów w Długopolu Zdrój

Uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej im. W. Bełzy w Bieniądzicach pełni radości i entuzjazmu wrócili z pięciodniowego (24-28 – 04.2019) obozu językowego EUROWEEK – Szkoła Liderów w Długopolu Zdrój.  Uczniowie  już po raz siódmy brali udział w tym niecodziennym obozie edukacyjnym, gdzie językiem umożliwiającym komunikację jest wyłącznie  język angielski.

Zajęcia  włączające w życie demokratycznego społeczeństwa, w całości prowadzone były przez wolontariuszy z całego świata. W tym roku byli to m.in. studenci z Meksyku, Wietnamu, Urugwaju, Filip oraz Chin. Wszystkie zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń, które w dużej mierze kształtowały znajomość języka angielskiego, ale także umożliwiały nawiązanie nowych znajomości, poznania odległych kultur oraz zacieśnienia więzi między uczniami i nauczycielami.

Uczniowie tworzyli m.in plakaty prezentujące ich wymarzone szkoły, uczucia, emocje, mocne i słabe swoje strony. Pracowali  nad zagadnieniami dotykającymi cały świat tj. głód, bieda, zanieczyszczenie środowiska, życie pod wodą . Starali się też znaleźć najlepsze rozwiązanie wymienionych   problemów.

Na zajęciach nie zabrakło  wspólnego tańca, śpiewu czy sekretnego przyjaciela. Wszyscy uczniowie wrócili do domów z nową energią i wiarą w rozwój talentów,  które posiadają.

Źródło: Szkoła Podstawowa im. W. Bełzy w Bieniądzicach