Teatr Maska z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego najlepszy

 

I nagroda dla szkolnego teatru MASKA

W dniach 11-15 kwietnia 2016 r. w Częstochowie odbyła się VII edycja Przeglądu Teatrów Szkolnych Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, w której uczestniczyło około 700 adeptów amatorskiej sztuki scenicznej z różnych regionów Polski. Organizatorem tego wydarzenia na scenie teatralnej przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa  w Częstochowie było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, a gospodarzem – Katolickie Szkoły Specjalne SPSK im. Św. Antoniego z Padwy. W ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia, za temat przewodni Przeglądu obrano hasło: „Stworzeni do miłości i wspólnoty. Miłosierni jak Ojciec.”

Teatr MASKA  z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu wystąpił w 4. dniu Przeglądu,  prezentując nową sztukę autorstwa nauczycielki j. polskiego i wiedzy o kulturze w KLO – dr Doroty Eichstaedt pt. „Recydywista Pana Boga”. Na scenie zaprezentowali ją:  Marta Kupis, Bartek Jaworek,  Patryk Kuźbiński (kl. III), Ola Kuźnik (kl. I) oraz Ola Janiszewska, Michał Jandura i Wojtek Mamczak (kl. II). Nad oprawą multimedialną spektaklu czuwał Piotr Wojtowicz.

Jury pod przewodnictwem Adama Hutyry, reżysera teatralnego i aktora teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, doceniło zarówno treść sztuki, jak i reżyserię oraz grę aktorów, przyznając teatrowi MASKA  I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Dodatkowo za swój występ główną nagrodę aktorską odebrał Patryk Kuźbiński. Jest to kolejny godny odnotowania występ teatru z Wieluńskiego Liceum Katolickiego, który pod opieką Doroty Eichstaedt prezentuje od wielu już lat bardzo wysoki poziom, zarówno pod względem wystawianych (najczęściej autorskich) sztuk, jak i gry aktorskiej.