Znacznik: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Wernisaż wystawy „Wilk. Zwierzęta przeklęte”

8 maja 2026 roku w   Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Wilk. Zwierzęta przeklęte”, która przyjechała do Wielunia z Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i zamieniła wieluńską placówkę w miejsce spotkania człowieka z dziką naturą. Partnerami wystawy są: Nadleśnictwo Wieluń, a także Stowarzyszenie dla Natury – Wilk. Na otwarcie przybyli m.in. przedstawiciele samorządu: Magdalena …

Czytaj dalej

Zaproszenie na wernisaż wystawy WILK. Zwierzęta przeklęte

Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza 8 maja o godzinie 11.00  na  wernisaż wystawy Wilk. Zwierzęta przeklęte. Ekspozycja pochodzi z Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu Przyjdź i posłuchaj opowieści o wilkach i znajdź odpowiedzx na pytanie – Czy wilk to zwierzę przeklęte?