Światowy Dzień Pluszowego Misia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kurowie

Dzień 25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś  jest ulubioną zabawką wielu dzieci, często przechowywaną jeszcze w wieku dorosłym . To jemu powierzało się się swoje kłopoty. Miś pomagał zasnąć.

Pluszowy miś narodził się 25 listopada 1902 roku. Stworzył go producent zabawek  Morris Mitchom. Producent zabawek został zainspirowany komiksem z  małym, postrzelonym w czasie polowania niedźwiadkiem, uwolnionym przez uczestniczącego w polowaniu prezydenta Teodora Roosvelta. Komiks zamieścił dziennik „Washington Post”. Wymyślona zabawka otrzymała na część prezydenta   imię Teddy Bear.

Światowy dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od roku 2002.   Celebruje się go głównie w przedszkolach, szkołach , na dziecięcych oddziałach szpitalnych oraz w bibliotekach dziecięcych, gdzie w tym dniu czyta się bajki o pluszowym misiu.

O  Światowym Dniu Pluszowego Misia nie zapomniały dzieci  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kurowie.  W tym dniu były zabawy, rysowanie pluszowych ulubieńców, pozowanie do zdjęć w misiowej fotobudce i smakowanie wafelków z miodem, ulubionych przysmaków żywych misiów.

W dniu 25 listopada przedszkolaki ze starszej i młodszej grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Atrakcji było co niemiara: zabawy muzyczno-ruchowe połączone z recytacją wierszy, pokaz prezentacji multimedialnej, rozwiązywanie zagadek, tropienie niedźwiadka, misiowe prace plastyczne itd.

Przedszkolaki miały również możliwość skosztować misiowego przysmaku: słodkiego miodu na kruchym wafelku. Dużą atrakcją okazała się misiowa fotobudka, dzięki której każdy przedszkolak mógł chociaż na chwilę wcielić się w rolę misia. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej, radosnej zabawy.

– relacjonuje na swoim Facebooku społeczność SP w Kurowie

   

   

   

    

Źródło: Ewa Misiak

fot. SP w Kurowie