Sukces śpiewaków ludowych z Ożarowa i Chotowa w Kazimierzu Dolnym

W ostatni weekend czerwca (29 – 30) Kazimierz Dolny nad Wisłą stał się stolicą folkloru. Odbywał się tam 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, w którym wzięło udział ponad 800 artystów. Jest to  ogólnopolska impreza, której celem jest promowanie kultury ludowej i folkloru. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 1966 roku. Organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie festiwal uchodzi za najważniejsze spotkanie śpiewaków i kapel ludowych w Polsce.

Udane występy  na tym prestiżowym Festiwalu zaliczyły zespoły z gminy Mokrsko .

W kategorii zespołów śpiewaczych wyróżnienie otrzymał zespół „Włościanie” w Chotowa. W kategorii „Duży – Mały” II nagrodę zdobyła kapela „Ożarowiacy” Dziecięcego Zespołu Obrzędowego z Ożarowa prowadzona przez dyrektora Zespołu Szkoły i Przedszkola w Ożarowie Halinę Gniłkę. W roli ”Dużego czyli Mistrza” wystąpiła wieloletnia członkini dziecięcego zespołu Jagoda Majtyka. W składzie  kapeli  Aleksandra Ladra – skrzypce, Maciej Majchrowski – „ciachotek”.

Gratulujemy nagrodzonym! Dużą nagrodą jest zakwalifikowanie się na centralny festiwal w Polsce, ale młodych śpiewaków cieszy zdobycie wyróżnienia, a tym bardziej nagrody, bo to udaje się nielicznym.

     

     

     

 

Zespół Szkoły i Przedszkola w Ożarowie

Zdjęcia: Halina Gniłka, Grażyna Hadryś, Paulina Wyrębak