Studniówka 2022 w „Długoszu”

W sobotę 5 lutego maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu spotkali się na swoim pierwszym dorosłym balu. Ten bal to studniówka. Miejscem spotkania był Malinowy Dwór. By bal był czymś pięknym i niezapomnianym przygotowywano się do niego wiele miesięcy. O wyjątkowości wydarzenia świadczyły okolicznościowe dekoracje, wieczorowe stroje, pięknie udekorowane stoły i wykwintne menu.

Bal studniówkowy rozpoczął się oficjalnym powitaniem wszystkich przybyłych przez dyrektora ZS nr 2 Dariusza Kowalczyka.  Splendoru  dodała mu obecność specjalnych gości:  Wicestarosty Powiatu Wieluńskiego Krzysztofa Dziuby oraz Burmistrza Wielunia Pawła  Okrasy.  Goście  po oficjalnym powitaniu i przemówieniu dyrektora ZS nr 2 Dariusza Kowalczyka   skierowali do tegorocznych maturzystów wiele ciepłych słów, wiele życzeń pomyślności oraz  słów zachęty by po ukończeniu szkół wyższych powrócili do Wielunia, założyli swoje rodziny i pracowali dla dobra naszego miasta.

Oficjalne wystąpienia zakończyły słowa „poloneza czas zacząć”.  Po  uroczystym polonezie zabrzmiały nuty klasycznego walca, do którego młodzież zaprosiła przybyłych na bal  gości.

Po części oficjalnej, której przyglądali się wzruszeni rodzice i przyjaciele, maturzystów czekała jeszcze tylko uroczysta kolacja i zabawa do białego rana. Studniówka Zespołu Szkół nr 2 była przedostatnią w tegorocznym sezonie bali maturalnych w Wieluniu. Ostatnią będzie miał w Kryształowym Pałacu w Rudzie Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

           

           

         

         

         

         

         

         

Zdjęcia: Ewa Misiak – Kocham Wieluń