Srebrny Dyplom w 53. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej Musica Sacra dla Chóru PMDKiS w Wieluniu

Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu z Wielunia zdobył Srebrny Dyplom w 53. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach w konkursie Musica Sacra.

Festiwal trwał od 17 do 22 czerwca. Przesłuchania w konkursie Musica Sacra odbywały się w dniu 20 czerwca w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach. Jury w składzie: Krystyna Stańczak-Pałyga  (wiceprezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie) – przewodnicząca, Prof. Rolandas Daugela (Vytautas Magnus University w Kownie), Prof. dr hab. Elzbieta Krzemińska (UMCS w Lublinie) oraz Ks. prałat dr Marian Jan Wittlieb (Proboszcz Parafii Św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach) oceniało 12 chórów, które zostały zakwalifikowane do konkursu po przesłaniu nagrań w marcu bieżącego roku. Chór PMDKiS z Wielunia wykonał pięć utworów muzyki sakralnej:

Psalm 25, muz. Mikołaj Gomółka, opr. Włodzimierz Sołtysik

O Matko Miłościwa, muz. Anonim, opr. Jacek Sykulski

Bogorodice Dievo radujsia – Anonim

Ave Maria – muz. David Hamilton

Pater noster – muz. Piotr Jańczak.

Chórowi akompaniował Zbigniew Szpikowski.

Gratulujemy akompaniatorowi, dyrygentowi i wszystkim członkom chóru za piękny śpiew i wspaniałą postawę. Pan Jakub Jurdziński dziękuje również rodzicom i opiekunom za pomoc i wsparcie w organizacji wyjazdu na festiwal. Szczególne podziękowania kieruje do Pana Zbigniewa Szpikowskiego za akompaniament i pomoc podczas wyjazdu.

Chór PMDKiS reprezentowało 30 dziewcząt. Pobyt w Międzyzdrojach trwał od 18 do 20 czerwca. Oprócz udziału w konkursie zespół brał udział w koncertach festiwalowych podziwiając znakomite chóry z Polski oraz innych krajów.

Na podstawie relacji opiekuna chóru