„Spotkanie z Królem Kazimierzem”

12 maja, Urząd Wojewódzki w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Wieluniu i Urząd Miejski w Wieluniu zaprosili mieszkańców Wielunia na ul. Podwale  by wzięli udział w zabawie zatytułowanej „Spotkanie z Królem Kazimierzem”. Zabawę przygotowano z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Wydarzenie rozpoczęły przemówienia przedstawicieli wieluńskiego samorządu, po czym wystąpiły wielokrotnie nagradzane zespoły  śpiewacze : „Czeremcha” z Rudy i Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy z Mierzyc. Nie zabrakło również zespołów reprezentujących Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu, Zespół Szkół  nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu oraz  Wieluński Dom Kultury.

Dla dzieci  przygotowano warsztaty rękodzieła, na których instruktorzy uczyli tkactwa. Ponadto dzieci mogły postrzelać z łuku i zjeść  watę cukrową. Dla  smakoszy był kwas chlebowy, zalewajka oraz  kiełbasa i kaszanka z grilla.

Pomimo chłodu i częstych opadów deszczu mieszkańcy Wielunia dopisali i skorzystali z proponowanych atrakcji i przyjemności.

  

   

  

n

Zdjęcia: Ewa Misiak – Kocham Wieluń