Spotkanie z ilustratorem Pawłem Wakułą w MiGBP w Wieluniu

16.03.2023 r. odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z Pawłem Wakułą, rysownikiem prasowym, ilustratorem i pisarzem blisko 30 książek dla dzieci tj.: „Wielka historia małych miast”, „Jajecznica Kolumba”czy „O czym szumi las”.

Podczas spotkania autor w zabawny sposób przedstawił bohaterów swoich książek : „Co w trawie piszczy”, „O czym szumi las”, „Na tropie sześcioptaka”, „Dębowa kołyska” i „Dentysta w paszczy krokodyla”. Następnie przybliżył dzieciom pracę rysownika i opowiadał jak przyjemnie jest tworzyć wesołe grafiki do tekstów.

W drugiej części spotkania Paweł Wakuła zapoznał dzieci z postaciami rodem z dawnych polskich baśni i klechd, przedstawił pracę leśnika i zasady zachowania się w lesie. Na podstawie przekazanych informacji, autor zorganizował ekologiczny quiz, w którym uczniowie świetnie sobie poradzili.

Na zakończenie spotkania dzieci zadawały autorowi pytania. Każdy z uczestników spotkania mógł nabyć książkę z autografem i graficzną dedykacją.

Na spotkaniu autorskim gościliśmy uczniów : Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu oraz Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu.

Wydarzenie w ramach projektu „Żarty się nie kończą! Zabawa literaturą”.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Partnerem merytorycznym wydarzenia było Wydawnictwo Literatura.

       

       

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu