Spotkanie wigilijne Kombatantów i Sybiraków

16 grudnia na spotkaniu wigilijnym przygotowanym dla Kombatantów i Sybiraków przez II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu spotkali się ludzie doświadczeni przez historię, każdy w inny sposób.

Po raz pierwszy ze względu na fakt, że obydwa związki swoją siedzibę mają w tymże liceum i dlatego, że honorowo prowadzą je młodzi ludzie – Związek Sybiraków Renata Tatara, dyrektor II Liceum im. Janusza Korczaka, Związek Kombatantów Rzeczpospolitej i Byłych Więźniów Politycznych Włodzimierz Kamiński, kierownik warsztatów przy Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, spotkanie mogło odbyć się w takim gronie.

Na spotkanie przybył Przemysław Wieczorek, honorowy prezes Okręgowego Związku Kombatantów z Sieradza oraz Marek Kieler Starosta Wieluński.

Spotkanie rozpoczęło się koncertem kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego.

Przyszedł czas na krótkie słowa obojga prezesów, pani Renaty Tatary i pana Włodzimierza Kamińskiego. Każdy swoim członkom i wszystkim obecnym życzył zdrowia i pomyślności w nadchodzącym roku 2023 i zachęcał do dzielenia się swoimi wspomnieniami, które powinny być utrwalone, by nie umknęły pamięci.

Słowo do uczestników spotkania skierował także Starosta Wieluński Marek Kieler, który powiedział m.in.: – cieszę się, że widzę Was wszystkich razem, że dane mi jest złożyć życzenia z okazji tych pięknych Świąt, które u nas w Polsce mają swój niepowtarzalny klimat. Kieruję do Was także prośbę o dzielenie się wspomnieniami, które są częścią naszej historii. Spróbujemy je wspólnie z młodzieżą II LO utrwalić.

Momentem szczególnym spotkania była modlitwa Ojcze nas i Zdrowaś Mario zainicjowana przez ks. Marka Bednarka, wikariusza Parafii św. Józefa oblubieńca NMP w Wieluniu, kapelana II LO i przełamanie się opłatkiem

Tak uroczyste spotkanie zostanie wszystkim uczestnikom w pamięci na długo.