Powiatowy Konkurs Języka angielskiego dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów

31 maja w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów – Polish Your English. Koordynatorem była Mariola Jureńczyk, która ułożyła test i nadzorowała przebieg konkursu.

Cieszy nas fakt, że na konkurs przybyło aż 25 uczestników z ośmiu różnych szkół naszego powiatu. Pisali oni test, w którym musieli wykazać się wszechstronną wiedzą na temat kultury, leksyki i gramatyki języka Szekspira.

Na werdykt jury składał się nie tylko wynik z testu, ale również ocena prezentacji, przedstawionych przez uczestników na niezwykle zaawansowanym poziomie. Prezentacji wysłuchało jury w składzie Mariola Jureńczyk i Mark Weaver. Mimo młodego wieku uczestnicy wykazali się profesjonalizmem, chapeau bas!

Organizatorzy postanowili nagrodzić 3 laureatów:
1. Jerzy Dudek – III klasa Gimnazjum SP nr 2 im. H. Sienkiewicza,
2. Damian Sazon – III klasa Gimnazjum SP nr 2 im. H. Sienkiewicza,
3. Martyna Zarzycka – VIII klasa SP nr 4 im Królowej Jadwigi .

Jury nagrodziło również wyróżnieniem Patryka Bąka z klasy VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraszkowicach za najlepszą prezentację.

Na zakończenie Pani Wicedyrektor wręczyła nagrody ufundowane przez szkołę i wydawnictwa anglojęzyczne. Każdy uczestnik otrzymał też dyplom i kubeczek z logo naszego liceum. Uczestnicy konkursu pożegnali nas obietnicą, że wielu z nich w przyszłości naukę w I LO im. Tadeusza Kościuszki.

I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu