Piosenka optymistyczna i turystyczna w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu

XIV Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Optymistycznej i Turystycznej „Piosenka z uśmiechem” odbył się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu w dniu 16.03.2018 r. Na Festiwal wpłynęły 63 zgłoszenia z powiatów: wieluńskiego, pajęczańskiego, zduńskowolskiego, oleskiego. Przesłuchania odbywały się w czterech kategoriach: szkoły podstawowe klasy I – III, IV – VI, klasy VII szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne. Zmagania festiwalowe oceniało jury w składzie:

Dorota Staszak – nauczyciel muzyki, Grażyna Bakalarczyk – emerytowana nauczycielka muzyki w Kolegium Nauczycielskim w Wieluniu, Aneta Włodarczyk – nauczyciel muzyki w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu

Po przesłuchaniu solistów jury przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

Kategoria: szkoły podstawowe kl. I – III: I miejsce Natalia Michałczyk ( GOK i S w Białej), II miejsce Oliwia Kałuża ( ZS i P w Krzyworzece), III miejsce Julia Byczak ( PMDK i S Wieluń). Wyróżnienia otrzymali: Wiktor Kubiaczyk (SP im. Wincentego Witosa w Rudzie), Amelia Wiszniewska (SP w Mierzycach), Dominika Włodarczyk (GOK i S w Białej), Marianna Majchrowska (PMDK i S Wieluń), Zofia Sujka (ZS i P w Krzyworzece)

Kategoria: szkoły podstawowe kl. IV – VI: I miejsce Adrianna Włodarczyk (PMDK i S Wieluń), II miejsce Martyna Walczak (SP im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach), II miejsce Lena Wasilewska (Powiatowe Centrum, Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli), III miejsce Natalia Kałuzińska (PMDK i S w Wieluniu). Wyróżnienia: Patrycja Przybysz (Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli), Oliwia Wiśniewska (Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej), Alicja Pabjaniak ( Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Konopnicy), Martyna Pawełczyk (GOK i S w Białej)

 

Kategoria: klasy VII i gimnazjalne: I miejsce Maja Ciach (PMDK i S w Wieluniu), II miejsce Aleksandra Płatek (PMDK i S w Wieluniu), III miejsce Wiktoria Jędrasik (PMDK i S w Wieluniu), III miejsce Julia Włodarczyk (Publiczna Szkoła Podstawowa w Siemkowicach). Wyróżnienia: Norbert Kuświk (Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli), Karolina Wolniak (Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej)

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce Anna Ciupa (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. I Armii Wojska Polskiego w Praszce), I miejsce Paulina Jarząb (GOK i S w Białej), I miejsce Jakub Wawrzyniak (I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu), II miejsce Katarzyna Panaszek (PMDK i S w Wieluniu), III miejsce Agata Juszczak (Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli). Wyróżnienie: Dominika Dubas (GOK i S w Białej)