Pielgrzymka wieluńska powróciła z Jasnej Góry

Wieczorem, 28 sierpnia, powróciła wieluńska pielgrzymka na Jasną Górę.

W pielgrzymce, która wyszła z Wielunia 25 sierpnia pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję” uczestniczyło prawie 550 pielgrzymów. Pokonali oni  w sumie 140 km.

Radosne powitania powracających pielgrzymów rozpoczęły się już na ostatnim postoju w Kamionce. Wielu witających razem z pielgrzymami i śpiewem na ustach weszło do miasta. Wszyscy byli witani kwiatami i serdecznymi uściskami. Po drodze do wieluńskiej Kolegiaty  pielgrzymi zatrzymali się przy pomniku Jana Pawła II i złożyli wiązanki kwiatów.

Podczas ostatniego dnia pielgrzymki jej uczestnicy modlili się za Darię, o cud  jej uzdrowienia i wsparcie dla rodziny. Daria, uczestniczka wielu wieluńskich pielgrzymek, po urodzeniu córeczki w dniu 27 sierpnia rozpoczęła walkę o swoje życie.  Wszyscy, którzy pielgrzymowali z Darią i Karolem w 2015 roku byli świadkami ich zaręczyn na postoju w Rudnikach.

Daria i Karol to ludzie, którzy Panu Bogu i Wieluńskiej Pielgrzymce oddali swoje serca.  Swój ogromny udział mieli także w przygotowaniach do tegorocznej  Pielgrzymki. Dziś, powracający pątnicy, dziękując im za serce, modlą się o łaskę zdrowia dla  Darii.

Źródło: Ewa Misiak – Kocham Wieluń